رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در حال حاضر تقریبا با حدود ۶۸ کشور تفاهم نامه داریم که حدود ۳۰ تفاهم نامه فعال و در حال انجام شدن است.

حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: یک بسته سیاسی از پیشنهادات دانشگاه علامه تقدیم هیئت دولت شد و از هیئت دولت خواستیم تا در صورت صلاحدید از پیشنهادات موجود در این بسته سیاسی برای مسائل کشور استفاده کند.

وی درباره انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علامه طباطبایی با کشورهای اروپایی گفت: در حال حاضر تقریبا با حدود 68 کشور تفاهم نامه داریم که حدود 30 تفاهم نامه فعال و در حال انجام شدن است. کشورهایی نظیر فرانسه، اسپانیا، آلمان و روسیه از جمله کشورهایی است که با آنها تفاهم نامه های در حال انجام داریم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه بیان داشت: هند، پاکستان و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که با آنها روابط بسیار نزدیکی داریم و تبادل استاد و دانشجو با این کشورها انجام می شود.

وی در خصوص نسبت تبادل استاد و دانشجو با این کشورها گفت: نسبت آن زیاد نیست و تقریبا می توان گفت که اگر از اسپانیا 5 نفر برای آموزش زبان فارسی به ایران می آیند از دانشجویان ما هم به همین تعداد به اسپانیا رفته و تحصیلات خود را ادامه می دهند.

سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: می توان این تبادل استاد و دانشجو را در اکثر کشورهایی که نام برده شد تعمیم داد و مثلا با روسیه حدود 12 نفر از استادان و دانشجویان روابط بین الملل از کشور برای ادامه تحصیل به روسیه سفر می کنند و همین تعداد از روسیه به ایران می آیند.

 
#

اشتراک این خبر در :