رئیس دانشگاه تفرش گفت: دانشگاه تفرش درحال مذاکره برای امضای آیین‌نامه اجرایی تهیه شده جهت تربیت دانشجوی دکتری مهندسی سازه در سال تحصیلی 96-95 است.

دکتر محمدقاسم سحاب در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر آیین‌نامه اجرایی برای جذب دانشجوی دکتری سازه مبتنی بر تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه امیرکبیر تهیه شده و امید است بتوانیم در کنکور آتی دانشجوی مهندسی سازه از گرایش‌های رشته عمران را در این دانشگاه تربیت کنیم.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این آیین‌نامه، دوره مشترک دکتری مهندسی سازه با دانشگاه امیرکبیر خواهیم داشت که طی آن دانشگاه مذکور دانشگاه تفرش را حمایت علمی می‌کند و امکان استفاده از آزمایشگاه و کتابخانه و… نیز فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه تفرش ادامه داد: ما قادر خواهیم بود به اتکای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر، مجوز تاسیس این رشته را از شورای گسترش آموزش عالی کسب کنیم؛ این رشته به عنوان دوره مشترک در دفترچه کنکور خواهد آمد.

وی با بیان اینکه در قبال این اقدام ما نیز با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان تفرش تعهداتی داریم، افزود: بخشی از فعالیت‌های علمی در تهران و بخشی دیگر در تفرش انجام خواهد شد و اعضای هیات علمی این شهرستان نیز می‌توانند به عنوان همکار در کنار عضو هیات علمی امیرکبیر بخشی از تربیت دانشجوی دکتری را بر عهده بگیرند.

 
#

اشتراک این خبر در :