مسئول شرکت‌های دانش بنیان خانه نخبگان بسیج علمی گلستان از طرح حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی به شرط محصول محور بودن خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از گرگان؛ شاهینی، مسئول شرکت‌های دانش بنیان خانه نخبگان بسیج علمی گلستان، ظهر امروز در جلسه خانه نخبگان بسیج استان گلستان که با حضور چند دانشجوی برتر و مخترع استان همراه بود، از ایجاد مرکز حمایت از طرح‌ها و ایده‌های علمی در خانه نخبگان بسیج خبر داد و گفت: مرکز حمایت از اختراعات و ابتکارات سازمان بسیج علمی از مخترعین، مبتکرین و محققین بسیجی که دارای طرح‌های مهندسی و صنعتیِ محصول محور باشند، پس از داوری و پدیرش طرح، حمایت می‌کند.

وی در خصوص جزئیات این طرح افزود: از طرح‌های استانی تا سقف یک میلیون تومان، از طرح‌های تفویضی تا سقف ۵میلیون تومان و از طرح‌های ارسالی در حوزه «نظامی» تا سقف ۲۵ میلیون و در حوزه «غیرنظامی» تا سقف ۱۰ میلیون حمایت صورت خواهد گرفت.

شاهینی همچنین از طرح حمایت از پایان نامه‌های کاربردی خبر داد و در این باره ابراز داشت: از پایان نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ۷۰۰هزار تومان و مقطع دکتری تا سقف یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به شرط محصول محور بودن و تأئید از سوی دانشگاه نیز حمایت خواهد شد.

مسئول شرکت‌های دانش بنیان خانه نخبگان بسیج علمی گلستان همچنین اعلام کرد: حمایت از تجاری سازی طرح‌های مبتکران و نوآوران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز در دستور کار خانه نخبگان بسیج علمی قرار دارد.

شاهینی در بخش پایانی صحبت‌هایش ضمن ارائه تعریفی از مرکز رشد علم و فناوری به خدمات این مرکز اشاره کرد و گفت: مرکز رشد علم و فناوری محلی برای پرورش ایده و طرح و اجرای آزمایشی آن با تأکید بر استعدادهای محلی در همجواری صنایع کوچک و بزرگ است که خدماتی از قبیل «خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی، خدمات اداری و حقوقی، خدمات کارشناسی و مشاوره ای و تأمین منابع مالی اجرای طرح» را بر عهده دارد.

 
#

اشتراک این خبر در :