دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه‌ای اعلام کرده دانشجویانی که می‌خواهند در مدرسه تابستانه روسیه ثبت‌نام کنند تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ اسفند مهلت دارند.

به گزارش ایسنا، در سال ۹۸، ۲۲ نفر از دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه صنعتی شریف به دوره‌های تابستانی در دانشگاه‌های روسیه اعزام شدند. این دانشجویان از کمک هزینه پرداختی که منابع مالی آن از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری تامین شد استفاده کردند.  دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه‌ای شرایط و جزئیات ثبت‌نام در این دوره‌ی تابستانه برای سال ۱۳۹۹ را بیان کرده‌ است.

براساس آن چه در این اطلاعیه آمده، علاوه بر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی که تا انتهای بهمن ۹۸، حداقل ۸۵ واحد گذرانده باشند مجازند در این دوره ثبت‌نام کنند.

در این فراخوان، دوره‌های تابستانی پلی‌تکنیک سنت‌پترزبوگ، دانشگاه ایتموی سنت‌پترزبورگ، دانشگاه HSE مسکو، سنت‌پترزبورگ و نیژنی‌نوگراد و همچنین دانشگاه الکتروتکنیک سنت‌پترزبورگ پیشنهاد شده است.

قرار است دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف مشخصات افرادی را که از هر دانشکده ثبت‌نام کرده‌اند به همان دانشکده بدهند تا از میان آن‌ها افرادی را که مناسب‌تر می‌دانند انتخاب کنند. افراد منتخب تا ۱۸ اسفند اعلام خواهند شد. این افراد باید تا ۲۱ اسفند به دفتر روابط بین‌الملل مراجعه کنند و ضمن پر کردن فرم مربوطه و دادن آزمون شفاهی زبان انگلیسی مبلغ ۱۰۰ دلار به صورت ودیعه بپردازند. این مبلغ در صورت انصراف عودت داده نخواهد شد.

کمک هزینه‌ای که دانشگاه صنعتی شریف می‌پردازد عبارت است شهریه یک دوره ( فقط یک دوره، شهریه early bird با سقف ۶۰۰ یورو) به علاوه مبلغی در حدود ۳۰۰ یورو. براساس آن چه در این اطلاعیه آمده دانشجویان باید مبلغی در حدود ۵۰۰-۳۰۰ یورو (بسته به سطح زندگی، طول مدت دوره انتخابی و شهریه دوره انتخابی) هزینه کنند.

جزئیات بیشتر درباره این دوره‌ها و شرایط ثبت‌نام در وب‌سایت دانشگاه صنعتی شریف آمده است.

Summer School – Russia

More Information (in Persian)

Click here to fill the application form

 
#

اشتراک این خبر در :