برخی مؤسسات کنکور در آستانه برگزاری آزمون دوره دکتری ۹۹ در پی ارتقای درآمد با وعده‌های واهی برآمده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حدود یک هفته دیگر آزمون دوره دکتری تخصصی یعنی در هشتم اسفندماه برگزار می‌شود ولی همچنان مؤسسات کنکوری با وعده و وعیدهای واهی به دنبال فریب داوطلبان این آزمون در آخرین لحظات هستند.

اخیراً یکی از این مؤسسات به متقاضی آزمون خواستار ارائه خدماتی در این زمینه شده است. کارشناسان این موسسه در این اظهار کردند که در فرصت باقیمانده سؤالات شبیه‌سازی شده در دو درس زبان و استعداد تحصیلی را در دسترس قرار می‌دهد. آن‌ها مدعی شدند که این سؤالات تا ۸۰ درصد مشابه سؤالات آزمون سراسری دکتری است و داوطلبان می‌توانند تا ۳۰ درصد نمرات این دو درس را ارتقا دهند.

این موسسه حتی وعده داده که می‌تواند در رزومه سازی کمک کند تا قبول‌شدگان نتایج بهتری را کسب کنند.

کارشناس این موسسه در پاسخ به این پرسش که چطور در یک هفته چنین چیزی ممکن است، پاسخ داد: مجاز شدن در آزمون که کاری ندارد مهم مصاحبه است که با دسترسی موسسه به اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها می‌تواند موانع را از سر راه دانشجو بردارد.

این موسسه این خدمات را با دریافت ۲۵ میلیون تومان ارائه می‌دهد و قبل از قبولی ۱۵ میلیون را دریافت می‌کند و مابقی را بعد از قبولی دریافت خواهد کرد.

اینها تنها گوشه‌ای از کلاهبرداری‌ها در این زمینه است که باید چاره‌ای برای آن‌ها اندیشیده شود، مراجعی که به این مؤسسات اجازه فعالیت می‌دهند و ناظرانی که به ادامه کار آن‌ها نظارت می‌کنند باید پاسخ دهند که چگونه چنین چیزی ممکن است؟

منبع

 
#

اشتراک این خبر در :