عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌، با تاکید بر بازنگری و صحبت در مورد کسر مالیات ۱۰ درصد از حقوق حق‌التدریس‌ها در مجلس، گفت:با توجه به سختی این شغل پرداختی آن عادلانه نیست.

فارس من| کسر مالیات  ۱۰ درصد از حقوق حق‌التدریس‌ها بالا است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مخاطبان سامانه فارس من خواستار پیگیری موضوع«چرا مالیات ۱۰ درصد از حقوق ناچیز اساتید حق‌التدریس کسر می‌شود» شده‌اند.

با توجه به وعده خبرگزاری فارس به مخاطبان برای پیگیری سوژه‌های سامانه فارس من، این موضوع را از سید داود محمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی جویا شدیم.

محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: دریافت مالیات یک امر قانونی و مسلم است و هر کسی که دریافتی و درآمدی دارد باید مالیات آن را بپردازد.

وی با بیان اینکه عموما از کارمند‌های دولت به طور تعریف شده مالیات ۱۰ درصد اخذ می‌شود، یادآور شد: برخی از منابع درآمدی و افراد یا مشاغلی که درآمد بالا دارند سعی می‌کنند به هر شکلی از پرداخت مالیات فرار کنند.

*کسر مالیات ۱۰ درصد از حقوق حق‌التدریس‌ها بالاست

محمدی در ادامه با بیان اینکه میزان مالیات کسر شده باید متناسب با دریافتی و شغل باشد، خاطر نشان کرد: کسر مالیات ۱۰ درصد از حقوق حق‌التدریسی بالاست و باید این کار عادلانه‌تر صورت بگیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بازنگری در کسر مالیات از حقوق حق‌التدریس‌ها ، اظهار داشت: قطعا می‌توان در مورد کسر مالیات ۱۰ درصد از حقوق حق‌التدریس‌ها  در مجلس صحبت کرد.با توجه به سختی این شغل پرداختی آن عادلانه نیست بنابراین دریافت کسر مالیات ۱۰ درصد رقم بالایی است.

 
#

اشتراک این خبر در :