نگاه کلی تحصیل در فنلاند


پایتخت فنلاند : هلسینکی
زبان تحصیل در فنلاند : فنلاندی ، سوئدی
مدت تحصیل مقطع کارشناسی در فنلاند : ۴ سال
مدت تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند : ۲ سال
مدت تحصیل دکتری در فنلاند : ۳ تا ۴ سال

هزینه تحصیل در فنلاند :


دوره کارشناسی در فنلاند : ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال
دوره کارشناسی ارشد در فنلاند : ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال
دوره دکتری در فنلاند : رایگان
از پر طرفدارترین حوزه های تحصیلی ، تحصیل در فنلاند ، بورسیه تحصیلی فنلاند و ادامه تحصیل در فنلاند می باشد .کشور فنلاند دارای بهترین سیستم های آموزش دنیا می باشد چرا که در سال ۲۰۱۲ دانشگاه های فنلاند به بهترین سیستم آموزش دنیا معروف می باشد . کشور فنلاند براساس نیازهای جامعه ، تجارت و صنعت موارد درسی و مهارت های لازم را به دانشجویان می آموزند و به همین علت کشور فنلاند یک کشور دانشجو پذیر می باشد .

همانطور که در مقاله های “ بورسیه های تحصیلی” به بررسی روش های مهاجرت پرداختیم و در مورد “اخذ بورسیه تحصیلی” که یکی از روش های اخذ تابعیت و اقامت و همچنین مهاجرت به اروپا می باشد توضیحات کاملی ارایه دادیم و همانطور که قول داده بودیم به بررسی روش ها و قوانین کشورهای مختلف در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کشورهای مختلف مقاله قرار دهیم یک مقاله مرجع در زمینه اخذ ویزای تحصیلی (بورسیه تحصیلی) کشور فنلاند ( صفر تا صد تحصیل در فنلاند ۲۰۱۹ – تمامی نکات تحصیل در فنلاند ) را برای شما دوستان عزیز فراهم کرده ایم.

تحصیل در فنلاند


کشور فنلاند در قسمت شمالی اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است و یکی از مرفه‌ ترین کشور‌های شمالی اروپا می باشد. زبان رایج در این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. کشور فنلاند با داشتن آب و هوا و اکوسیستم پاک و سالم و همچنین با بهره گیری از بهترین سیستم آموزش عالی جزو برترین گزینه ها برای زندگی و تحصیل می باشد. کشور فنلاند دارای یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی در جهان است.

امکان تحصیل در بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی بین‌ المللی به زبان انگلیسی در دانشگاه های برتر فنلاند وجود دارد. دولت فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را فراهم کرده است. در حال حاضر ۱۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در فنلاند می باشند. در فنلاند کلاس های دانشگاهی در بهمن ماه یا شهریور ‏ماه آغاز می‏ شوند.

امکانات پیشرفته آموزشی در مراکز تحصیلی به همراه امکانات رفاهی مطلوب باعث شده است که از سرتاسر دنیا، دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه ‏های برتر فنلاند به این کشور مهاجرت داشته باشند.

تحصیلات عالی در این کشور شامل دو بخش اصلی است، یعنی بخش تحصیلی و پژوهشی دانشگاهی و دانشگاه‌های علمی کاربردی (پلی‌تکنیک)‌ (UAS) که شامل تحصیلات آکادمی با شرایط کار و اشتغال است. امکان تحصیل در حدود ۴۵۰ دوره آموزشی به زبان انگلیسی در موسسات آموزش عالی فنلاند برای دانشجویان وجود دارد. دانشگاه های علمی کاربردی در فنلاند، دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای دانشجویان ارائه می دهند.

در صورت پذیرش در دانشگاه های فنلاند، ویزای ۱ ساله قابل تمدید برای متقاضیان تحصیل در فنلاند صادر می شود.

نظام آموزشی فنلاند


تحصیل در فنلاند – تحصیل کارشناسی در فنلاند


تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند یک دوره تحصیلی ۴ ساله است که به زبان فنلاندی یا سوئدی می باشد که برای ورود به این مقطع، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها ضروری است. تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی معمولا به زبان فنلاندی می باشد و دانشجوی متقاضی جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند ملزم به ارائه مدرکی نشان بر تسلط به زبان فنلاندی قبل از ورود به دانشگاه های کشور فنلاند می باشد .

تحصیل در فنلاند – تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند یک دوره تحصیلی ۲ ساله است که به زبان انگلیسی ارائه می شود و داشتن مدرک کارشناسی با معدل بالای ۱۵ از ۲۰ و همچنین مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ مورد نیاز می باشد.

برای آشنایی بیشتر درباره تحصیل در فنلاند در این مقطع مقاله “تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند ” را مطالعه نمایید .

برای تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان غیر اروپایی مستلزم پرداخت شهریه می باشد . شما می توانید در حین تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هفته کار کنید و در حین تعطیلات اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته را دارید .

تحصیل در فنلاند – تحصیل دکترا در فنلاند


تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند یک دوره تحصیلی ۳ تا ۴ ساله است که به زبان انگلیسی ارائه می شود و داشتن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با معدل بالای ۱۶ از ۲۰ و همچنین مدرک زبان آیلتس ۷ و پروپوزال قوی مورد نیاز می باشد. شما اجازه دارید در حین تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هفته کار کنید و در حین تعطیلات اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته را دارید .

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در فنلاند در این مقطع مقاله “تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند ” را مطالعه نمایید .

روند اخذ پذیرش برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا به شرح زیر می باشد :

یافتن مکان خالی تحقیقاتی در یک دانشگاه برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
ارتباط با استاد مربوط به گروه تحقیقاتی یافته شده جهت تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
گرفتن نظر موافق استاد نسبت به سوابق شما برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
صحبت برای پشتیبانی مالی جهت تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
گرفتن نامه پذیرش برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
مراجعه به سفارت برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا


تحصیل در فنلاند – تحصیل پزشکی در فنلاند
دانشگاه های پزشکی در فنلاند یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در فنلاند می باشد . بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجویان به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان به کار مشغول شوند . برای تحصیل در فنلاند در رشته پزشکی باید در آزمون ورودی زبان سوئدی یا فنلاندی قبول شوند . هر چند تحصیل در فنلاند با این زبان بسیار دشوار می باشد که باعث شده بسیاری از افراد منصرف بشوند و در کشورهایی مانند اتریش تحصیل کنند .

تحصیل در فنلاند – هزینه تحصیل در فنلاند


دولت فنلاند قانون شهریه دار شدن دانشگاه ها در این کشور را برای اتباع خارجی و غیر فنلاندی تصویب نموده است، که به موجب آن دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های فنلاندی باید شهریه پرداخت کنند.

بعد از پاییز سال ۲۰۱۷ طبق قانونی پرداخت شهریه برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا ضروری شد و بین ۴ هزار تا ۱۸ هزار یورو به صورت سالانه تعیین شد.

تحصیل برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی (UAS) نسبت به دانشگاه های اصلی در فنلاند با شهریه کمتری امکانپذیر است. دانشگاه های فنلاندی به دانشجویان مستعد و ممتاز خارج از اتحادیه اروپا، بورسیه های تحصیلی را با توجه به رشته و مقطع موردنظر اعطا می کنند.

دانشجویان در حین تحصیل در فنلاند اجازه ۲۵ ساعت کار و در حین تعطیلات ۴۰ ساعت کار در هفته را دارند و بدین شکل امکان پوشش هزینه های تحصیل و زندگی را تا حد بسیاری خواهند داشت.

پس از به پایان رساندن تحصیلات در فنلاند، دانشجویان می توانند ویزای خود را به مدت یک سال تمدید کرده و در این مدت در جستجوی کار باشند و در صورت موفقیت می توانند ویزای خود را برای مدت طولانی تری تمدید کنند.

شرایط زبانی (language proficiency) در دانشگاه ‏های فنلاند، آیلتس ۶٫۵ تا ۷ آکادمیک می باشد و رزومه قوی و مطلوب دانشجو با داشتن انگیزه نامه مناسب، یکی از شروط مهم برای کسب بورسیه و تحصیل رایگان در فنلاند است.

تحصیل به صورت رایگان و به زبان انگلیسی برای مقطع دکترا در دانشگاه های فنلاند، دانشجویان بسیاری را جذب این کشور کرده است. همه دانشجویانی که برای مقطع دکترا در دانشگاه های فنلاند اقدام می کنند، مدارکشان برای بورسیه تحصیلی بررسی می شوند.
در مقطع ارشد شما مستلزم داشتن معدل ۱۳ به بالا و در مقطع دکترا ۱۵ به بالا می باشید و بر خلاف مقطع لیسانس نیازی به قبولی در آزمون ورودی نخواهید داشت.

تحصیل در فنلاند – شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در فنلاند


کشور فنلاند جزء محدوده کشور های اسکاندیناوی می باشد و در شمال قاره اروپا واقع شده است که ۸۰ درصد این کشور از جنگل پوشیده است .

از شرایط و قانون اعزام دانشجو به فنلاند و تحصیل در کشور فنلاند پرداخت شهریه برای اتباع خارجی و غیر بومی فنلاند تصویب شده است یعنی دانشجویان برای تحصیل در فنلاند باید شهریه پرداخت کنند که تا سال ۲۰۱۷ به صورت اختیاری و بعد از آن به صورت اجباری خواهد شد .

تحصیل در فنلاند – مزایای تحصیل در فنلاند
مزایای تحصیل در فنلاند به شرح زیر می باشد :

با تحصیل در فنلاند امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشوری که اکثر مردم با زبان انگلیسی آشنا هستند.
با تحصیل در فنلاند امکان تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی در فنلاند مورد تأیید وزارت علوم ایران
با تحصیل در فنلاند امکان تحصیل در کلیه رشته های تحصیلی در برترین دانشگاه ها
با تحصیل در فنلاند امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
با تحصیل در فنلاند امکان تردد ۹۰ روزه در حوزه کشورهای عضو شنگن با دریافت ویزای شنگن
با تحصیل در فنلاند امکان تحصیل برای یک ترم در خارج از فنلاند به عنوان دانشجوی تبادلی (exchange student)
با تحصیل در فنلاند امکان پیدا کردن فرصت های شغلی متنوع در صورت تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی در کشوری با درصد بیکاری بسیار پایین
برای کسب اطلاعات کاملتر و دقیقتر در رابطه با مزایای تحصیل مقاله ” مزایای تحصیل در فنلاند ” را مطالعه نمایید .

تحصیل در فنلاند – چرا تحصیل در فنلاند ؟


کشور فنلاند کشوری بسیار عالی با کیفیت آموزش بسیار بالا برای ادامه تحصیل در تمامی رشته ها می باشد به همین علت بسیار از افراد تحصیل در فنلاند را انتخاب می کنند . در حال حاضر ۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی از ۴۰ کشور دنیا در فنلاند مشغول به تحصیل هستند . پس می توان از مهمترین مزایای تحصیل و انتخاب کشور فنلاند برای تحصیل را به کیفیت بالای آموزش اشاره کرد . بیشتر از ۳۰۰ رشته در کشور فنلاند به زبان انگلیسی می باشد که تحصیل در فنلاند به شکل عملی و کاربردی می باشد .

کشور فنلاند دارای ثبات اقتصادی و سیاسی می باشد و همچنین مردمان این کشور به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند . ۵ تا از دانشگاه های فنلاند جزء ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا می باشند و دانشگاه Helsinki را می توان نام برد که رتبه ۹۶ را در دنیا دارد.

سوالات متداول تحصیل در فنلاند
تحصیل در فنلاند – ویزای تحصیلی فنلاند


برای اخذ ویزا جهت تحصیل در فنلاند در ابتدا به شما یک ویزای موقت می دهند که وارد کشور فنلاند شوید و بعد از انجام کارهای مرتبط با دانشگاه از اداره مهاجرت کارت اقامت را دریافت کنید .

اقامت موقت شما در فنلاند یک ساله می باشد و باید آن را هرسال تمدید کنید . از سال ۲۰۱۲ به بعد کارت اقامت به شکل مستقیم در خود سفارت فنلاند در تهران صادر و به متقاضی داده می شود.

برای آشنایی بیشتر و به دست آوردن اطلاعات کافی درباره مدارک ویزای تحصیلی این کشور به مقاله “مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فنلاند” مراجعه کنید .

تحصیل در فنلاند – دانشگاه های فنلاند
دانشگاه های فنلاند عبارتند از :

Aalto University
Åbo Akademi University
Hanken School of Economics
Lappeenranta University of Technology
Tampere University of Technology
University of Eastern Finland
University of Helsinki
University of Jyväskylä
University of Lapland
University of Oulu
University of Tampere
University of Turku
University of Vaasa
University of the Arts Helsinki
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم فنلاند
دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در فنلاند
تحصیل در فنلاند – دانشگاه های علمی کاربردی (UAS) فنلاند
دانشگاه های علمی کاربردی (UAS) فنلاند عبارتند از :

Åland University of Applied Sciences
Arcada University of Applied Sciences
Centria University of Applied Sciences
Diaconia University of Applied Sciences
Haaga-Helia University of Applied Sciences
HAMK University of Applied Sciences
Metropolia University of Applied Sciences
HUMAK University of Applied Sciences
JAMK University of Applied Sciences
Kajaani University of Applied Sciences
Karelia University of Applied Sciences
Lahti University of Applied Sciences
Lapland University of Applied Sciences
Laurea University of Applied Sciences
Novia University of Applied Sciences
Oulu University of Applied Sciences
Saimaa University of Applied Sciences
Satakunta University of Applied Sciences
Savonia University of Applied Sciences
Seinäjoki University of Applied Sciences
Tampere University of Applied Sciences
Turku University of Applied Sciences
VAMK – Vaasa University of Applied Sciences
XAMK – South-Eastern Finland University of Applied Sciences

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و بورسیه تحصیلی فنلاند

در کشور عزیزمان هر خانواده ای که به دنبال تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند باشد، طبیعتا نیم نگاهی به شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی نیز دارد. دستیابی به بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ویژه برای دانشجویان بین المللی بسیار دشوار و محدود می باشد.

بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا جهت تحصیل در فنلاند اقدام کرده، پس از گذراندن مدتی از تحصیل و اثبات خود به عنوان یک دانشجوی ممتاز، درخواست استفاده از این کمک هزینه ها را بدهید.

از این بورسیه ها می توان به بورسیه (Cimo)، بورسیه (EDUFI) به ارزش ماهیانه ۱٫۵۰۰ یورو و بورسیه دولتی فنلاند اشاره کرد. اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند بیشتر در مقطع دکتری ارائه می شود.

شرایط دریافت پذیرش دکتری در بخش مربوط به تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع دکتری بیان شده است. در جدول زیر تعدادی از بورسیه های تحصیلی معمول در کشور فنلاند آمده اند:

ردیفنام بورسیهنوع بورسیهمقطع مورد نظردانشجویان مجاز جهت استفاده از بورسیه
۱بورسیه دانشگاه تمپرفاند کاملکارشناسی- کارشناسی ارشددانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
۲بورسیه دانشگاه هلسینکیفاند کاملکارشناسی ارشددانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
۳بورسیه نوکیانیمه فانددکتریتمامی ملیت ها
۴بورسیه دانشگاه لاپلاندفقط شهریهکارشناسی ارشددانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
۵بورسیه دانشگاه هاگا هلیاتا ۳۰ درصد شهریهکارشناسی- کارشناسی ارشددانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند

از روش های مهاجرت به فنلاند ، تحصیل در فنلاند می باشد . اگر می خواهید در دانشگاه های فنلاند تحصیل کنید بهتر است در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحصیل کنید . دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند در زیر معرفی شده است . دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند به ۴ گروه ممتاز ، خوب ، متوسط و ضعیف تقسیم می شود .

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند – گروه ممتاز دانشگاه های فنلاند

گروه ممتاز دانشگاه های فنلاند (الف) شامل موارد زیر است :

 • Abo Akademi University
 • Tampere University of Technology
 • Lappeenranta University of technology
 • University of Eastern Finland
 • University of JYVASKYLA
 • Aalto University
 • University of Oulu
 • University of Turku
 • University of Tampere

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند – گروه خوب دانشگاه های فنلاند

گروه خوب دانشگاه های فنلاند (ب) شامل موارد زیر است :

Hanken Svenska Handelshogskolan(Hanken School of Economics)

 • University of Helsinki
 • University of Lapland
 • University of Vaasa
 • University of  the Arts  Helsinki
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند – گروه متوسط دانشگاه های فنلاند

گروه متوسط دانشگاه های فنلاند (ج) شامل موارد زیر است :

 • Arcada University of Applied Sciences                          صرفاً در مقطع کارشناسی
 • HAAGA-HELIA University of Applied Sciences       صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 • HAMK University of Applied Sciences            در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Helsinki Metropolia University of Applied Sciences
 • Oulu University of Applied Sciences                               صرفاً در مقطع کارشناسی
 • Savonia University of Applied Sciences                         صرفاً در مقطع کارشناسی
 • Tampere University of Applied Sciences       در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Turku University of Applied Sciences             درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Vaasa University of Applied Sciences                            صرفاً در مقطع کارشناسی
 
#

اشتراک این خبر در :