معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اصلاح و یکسان‌سازی نرخ سود تسهیلات دانشجویان دکترا از ۱۲ درصد به ۴ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اقساط وام‌گیرندگان اصلاح شده است.

اصلاح نرخ سود وام دانشجویان دکتری از ۱۲ درصد به ۴ درصد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از کاربران با ثبت سوژه  از «سود ناعادلانه وام ویژه دکتری توسط صندوق رفاه دانشجویی» گلایه کرده‌اند.

دانشجویانی که این سوژه را ثبت کرده‌اند با معرفی صندوق رفاه دانشجویان از بانک توسعه تعاون وام دکتری دریافت کرده اند و سود این وام ۱۲ درصد محاسبه شده است؛ در حالی که سود وامی که صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان دکتری می‌دهد ۴ درصد است.

*سود وام بانک توسعه تعاون از ۱۲ درصد به ۴ درصد تغییر کرد

خبرنگار ما در این نوبت این سوژه را پیگیری کرده است تا مشکل این دانشجویان کاملا حل شود.

در اولین پیگیری اعلام شد که نرخ سود تسهیلات ویژه دانشجویان دکتری با هماهنگی مسؤولان صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون، ۴ درصد تعیین شده و اضافه پرداختی دانشجویان بازگردانده می‌شود.

*دفترچه اقساط تسهیلات دکترا اصلاح شد

در تازه‌ترین پیگیری از سرانجام حل مشکل سود تسهیلات دانشجویان دکتری، فریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، از اصلاح نرخ سود و ارائه دفترچه جدید اقساط به وام‌گیرندگان خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه نرخ سود تسهیلات به ۴ درصد اصلاح شده است، ادامه داد: این نرخ سود در اقساط بعدی اصلاح شده و وام‌گیرنده اقساط بعدی را به صورت سیستمی و خودکار کمتر می‌پردازد و دفترچه اقساط برای وام‌گیرندگان اصلاح شده است.

سجادی گفت: وام‌گیرندگان می‌توانند با مراجعه به شعبه، دفترچه اصلاح‌شده بگیرند و این فرایند در حال عملیاتی شدن در سیستم بانک است.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: همچنین در گذشته اقساط امسال با اقساط سال بعد تفاوت داشت و مبلغ اقساط کم یا زیاد بود که اکنون دیگر اقساط یکدست و یکسان شده است.

وی تاکید کرد: هر شخصی که مدعی است هنوز نرخ سود ۱۲ درصد برای او به ۴ درصد اصلاح نشده به صندوق رفاه دانشجویان یا دانشگاه خود مراجعه کند.

 
#

اشتراک این خبر در :