عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در بعضی از مقالات استاد نقشی ندارد و صرفا دانشجو از عنوان او استفاده می‌کند بنابراین نباید در ارتقاء استاد تاثیر داشته باشد.

فارس‌من| مقاله‌ای که فقط با کار دانشجو تهیه شده، در ارتقاء استاد نباید منظور شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» سامانه‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری فارس این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع «اعتراض به کاهش نقش مقاله دادن اساتید دانشگاه در افزایش مرتبه آنها»  را  مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت‌وگو با مسؤولان شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس برحسب وفای به عهد این موضوع را پیگیری کردند.

خبرنگار فارس این مطالبه را از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیگیری کرده است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در این رابطه با بیان اینکه کار پژوهشی ۲ بخش دارد، گفت: استاد در بخش اول به طور مستقل کار پژوهشی انجام می‌دهد و در بخش دیگر مشترک با دانشجو کار پژوهشی انجام می‌دهد.

* نباید وقتی دانشجو صرفا از عنوان استاد در مقاله استفاده می‌کند در ارتقاء استاد منظور نشود

وی بخشی را که استاد مشترک با دانشجو کار پژوهشی انجام می‌دهد را دارای دو حالت دانست و اظهار داشت: در بخشی از کار پژوهش واقعا استاد نقش دارد که به ‌اندازه‌ای که استاد نقش داشته است باید از امتیاز علمی هم برخوردار شود. اما در بخشی از مقالات استاد نقشی ندارد و صرفا دانشجو از عنوان استاد استفاده می‌کند که در اینجا نباید در ارتقاء استاد تاثیر داشته باشد چرا که دانشجو زحمت تهیه مقاله را به عهده داشته است.

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تفکیک بین بخش‌های یاد شده در افزایش مرتبه اساتید در بحث مقاله تاکید کرد.

 
#

اشتراک این خبر در :