مشاور بین الملل دانشگاه آزاد از ایجاد شعب جدید دانشگاه آزاد در کشورهای آسیای میانه خبر داد.

علیرضا شیخ عطار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ظرفیت خالی به مقدار کافی در دانشگاه آزاد برای جذب دانشجویان خارجی وجود دارد، اظهار کرد: براساس مطالعاتی که انجام دادیم، برخی رشته ها از جمله پزشکی، مهندسی پزشکی، رشته های میان رشته ای، مدیریت، حقوق، مهندسی تکنولوژی های نوین و پیراپزشکی طرفداران بیشتری در میان دانشجویان کشورهای منطقه دارد که تمامی این رشته ها در حال حاضر در دانشگاه آزاد تدریس می شود.

مشاور بین الملل رئیس دانشگاه آزاد افزود: ما از بین مجموع ۴۰۰ واحدی که داریم به ۴۰ واحد دانشگاه اجازه داده ایم که دانشجوی غیرایرانی جذب کنند. هر کدام از این ۴۰ واحد، در تعدادی از رشته ها قوی تر هستند و قرار است در هر واحد بر روی رشته های خاص سرمایه گذاری شود.

شیخ عطار ادامه داد: تا پایان امسال نزدیک به ۱۸ هزار دانشجوی غیرایرانی خواهیم داشت که ۷ هزار نفر از این تعداد مربوط به جذب امسال است و پیش بینی ما این است که جذب دانشجوی خارجی سال آینده در دانشگاه آزاد افزایش یابد و به بیش از ۷ هزار برسد.

وی به برنامه دیگر دانشگاه آزاد برای جذب دانشجوی غیرایرانی از کشورهای آسیای میانه و همچنین ایجاد شعب جدید دانشگاه در برخی کشورها اشاره کرد و گفت: برنامه این است که ابتدا از کشورهای آسیای میانه از جمله افغانستان، پاکستان، آفریقا (تانزانیا، غنا و اوگاندا) دانشجوی خارجی جذب کنیم و پس از آن در این کشورها شعب جدید دانشگاه را راه اندازی کنیم.

 
#

اشتراک این خبر در :