فراخوان برنامه رستار با هدف حمایت شهرک علمی و تحقیقات اصفهان از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دارای ایده فن آورانه اعلام شد.

فراخوان برنامه رستار با هدف حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ سرپرست مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه این برنامه نخستین بار در استان اصفهان اجرا می شود گفت: برنامه رستار با هدف توسعه کسب و کارهای دانش‌ بنیان حاصل از فعالیت ‌های علمی و فناوری دانشگاهی و کمک به تبدیل ایده ‌های اولیه به نمونه محصول یا خدمت قابل ارائه به بازار اجرا می شود.
ناصر نوروزی افزود: در مرحله نخست این برنامه از پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکترای دارای ایده فناورانه از دانشگاه های صنعتی، علوم پزشکی و هنر اصفهان حمایت می‌کند و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی سایر دانشگاه های استان بویژه اصفهان در مرحله بعد، فراخوان می شوند.
وی با اشاره به اینکه در مرحله در مرحله نخست حدود یکصد پایان نامه و رساله، ثبت نام خواهد شد گفت: حمایت های شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شامل ‘ اعتبار تحلیل بازار و توانمندسازی ‘ به میزان ۲۰ میلیون ریال و ‘ اعتبار تحقیق و توسعه ‘ برای مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ میلیون ریال و برای مقطع دکترا ۶۰ میلیون ریال است.
سرپرست مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: اعتبار تحقیق و توسعه پس از ارزیابی میان‌­دوره تا سقف ۳۰ میلیون ریال برای مقطع کارشناسی ارشد و ۴۰ میلیون ریال برای مقطع دکترا قابل افزایش است.
وی زمان ثبت نام متقاضیان برای فراخوان نخست برنامه رستار را ۲۸ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد امسال اعلام کردو گفت: فراخوان بعدی مهر امسال اعلام خواهد شد.
نوروزی گفت: علاقه مندان مدارک و مستندات به نشانی الکترونیکی rastar@istt.ir ارسال کنند.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۵۲۰ شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.
این شهرک دارای یک مرکز رشد مقدماتی، ۱۰ مرکز رشد فناوری و ۲ پارک علم و فناوری شیخ بهایی و ابوریحان است و حدود ۱۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور در آن مستقرند.
رستار واژه فارسی به معنای موفقیت است.

راهنمای ثبت نام در برنامه رستار 

 
#

اشتراک این خبر در :