دانشگاه حکیم سبزواری از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ دانشجو می پذیرد .

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور ، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ( در رشته های اعلام شده ) بدون شرکت در آزمون سراسری ، برای نیم سال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نموده است .

شرایط متقاضیان :

کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی ، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست درخواست و مدارک خود را از ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ لغایت ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : http://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .

 • احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ الزامی است .
  ۱ – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند .
  ۲ – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود ، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان باشند .
  ۳ – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
  ۴ – چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی ( جزء ۲۵ درصد برتر ) که صرفاً در مقطع کارشناسی در همین دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش نماید .

تبصره ۱ : پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .
تبصره ۲ : دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۹۸/۰۶/۳۱) دانش‌ آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند .
تبصره ۳ : استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .

 • در مقطع کارشناسی حداکثر طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شود .
 • فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد .

مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :

 • ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی Http://Www.Hsu.Ac.Ir/Talent صورت می پذیرد .
 • تکمیل فرم گواهی معدل ، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم توسط آموزش دانشکده مربوط
 • اسکن صفحه نخست شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس (۴×۳) پرسنلی
 • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
 • فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۴۰۰۱۱۰۹۹۰۳۰۲۰۰۱۴ با شناسه پرداخت ۳۳۶۱۰۹۹۶۰۱۲۰۰۰۶۰۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۵( شماره شبا IR220100004001109903020014) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ( قابل واریز از تمامی بانک ها ) جهت بررسی پرونده .

اعلام نتایج :

اسامی اولیه پذیرفته شدگان اوایل تیرماه ۱۳۹۸ از طریق وب سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری اعلام خواهد شد .

متقاضیان واجد شرایط می توانند برای دریافت فرم های ثبت نام و اطلاع از رشته گرایش های مورد پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه حکیم سبزواری به سایت این دانشگاه به آدرس www.hsu.ac.ir مراجعه نمایند .

 
#

اشتراک این خبر در :