رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع دکترای دانشگاه تبریز، برای سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ خبر داد.

پذیرش بدون آزمون دانشجوی مقطع دکترای در دانشگاه تبریز

حمید احمدی در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکترای، مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این دانشگاه در نظر دارد معادل با ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری را به صورت مازاد بر ظرفیت و از طریق سهمیه استعدادهای درخشان، با بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه علمی پذیرش نماید.

این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز تصریح کرد: پذیرش دانشجو در تمامی رشته‌ها و  گرایش‌های مقطع دکترای دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دارای سهمیه پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری هستند که از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد، با لحاظ کردن شرایط مندرج در شیوه‌نامه پذیرش صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، حائزین شرایط تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال‌جاری فرصت دارند، ضمن مطالعه دقیق فراخوان و شیوه‌نامه پذیرش از طریق وب سایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز به آدرس dotsa.tabrizu.ac.ir، نسبت به ثبت‌نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز در حال حاضر با حدود ۲۴ هزار دانشجو که بیش از ۵۰۰ نفر آنها عضو گروه حمایت از استعدادهای درخشان هستند، اضافه کرد: سال گذشته مجموعاً ۲۴۳ نفر از طریق سهمیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز پذیرش شده‌اند.

گزارش فارس حاکی است، دانشگاه تبریز در سال ۱۳۲۶ با تاسیس دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و … یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی، سطح یک و برتر کشور است.

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع دکترای دانشگاه تبریز، برای سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ خبر داد.

 متقاضیان محترم، لطفاً پیش از تکمیل فرم های ثبت نام، فراخوان و شیوه نامه پذیرش را به دقت مطالعه فرمائید.

  • فراخوان و شیوه نامه پذیرش   
  • فرم ثبت نام شماره 1 (ِنسخه DOC)   
  • فرم ثبت نام شماره 1 (ِنسخه PDF)   
  • فرم ثبت نام شماره 2 (ِنسخه DOC)   
  • فرم ثبت نام شماره 2 (ِنسخه PDF)   
  • دفترچه شماره 2 سازمان سنجش آموزش کشور – دکتری 1398 


 
#

اشتراک این خبر در :