فراخوان جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شد

مقدمه​

از آنجا که  فارغ التّحصیلان جوان کشور، سرمایه­های انسانی نسل فردای کشور بوده و خدمت مقدّس سربازی زمینه ساز آمادگی و تجربه اندوزی آنان را فراهم می نماید؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر مبنای این نگرش که خدمت سربازی بشکل امریه در سازمانها مهیّا کننده­ی شرایط لازم در جهت بهره گیری از توانایی­های بالقوه­ی نسل جدید در ایجاد تحوّل و تعالی در سطح نظام دولتی و خصوصی کشور است، در نظر دارد از بین فارغ التّحصیلان واجد شرایط، نسبت به جذب نیروی امریه سربازی نماید. در این روند حفظ  عدالت، نظم و دقّت، از مسائل ضروری است. لذا تمامی مراحل ثبت نام، ارزیابی، پیگیری و پایش از طریق سامانه ­های الکترونیکی صورت می­پذیرد. در این فراخوان سرفصل­های راهبردی از قبیل: قوانین ICT، امنیّت فضای سایبری، فناوری اطلاعات، سیستم یکپارچه نظارت، استارتاپ ها، دولت همراه ، نظارت بر طرح USO و دستیابی به تعالی در ابعاد دولت الکترونیک، به عنوان مهمترین رئوس مورد تأکید در برنامه­ جذب این سرمایه ­های انسانی می­باشد.

در این مرحله از جذب نیروی امریه، با توجه به نیازمندی­های پرسنلی ستاد و دستگاه­های تابعه وزارت نیروهای با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در رشته­ های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیّت فضای سایبری، مهندسی برق و بیوانفورماتیک در سطح تهران و مراکز استانها و بشکل بومی، قابلیّت جذب خواهند داشت.

نحوه ثبت نام در سایت


lish.ir/1cBN

 • داوطلبین می­بایست با پذیرش موارد ذیل، مطابق فرمت پیش بینی شده در سایت نسبت به تکمیل، ثبت اطلاعات موارد درخواستی و ارسال مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام نمایند. ثبت نام در سامانه به منزله­ پذیرش نهایی متقاضی به منظور بهره مندی از طرح امریه سربازی نمی­باشد.

نکته: متقاضیان استفاده از سهمیه امریه، ابتدا نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام و پس از پذیرفته شدن نهایی جهت دریافت برگه اعزام به خدمت اقدام نمایند.

 • پس از اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت و متقاضی می­تواند روند بررسی  درخواست خود را از این طریق مشاهده نماید.
 • افراد انتخاب شده همزمان با مصاحبه علمی حضوری جهت انجام سایر فرآیندهای لازم به مراجع ذی­ربط معرفی شده و پس از اخذ تأییدیه های لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی تا با اخذ مجوز امریه از سوی ستاد مذکور جهت گذراندن دوره آموزش نظامی به یگان های مربوطه اعزام گردند. شایان ذکر است پس از انجام دوره آموزش مذکور، افراد می بایست به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کرده تا جهت انجام ادامه خدمت به واحدهای تابعه معرفی شوند. لازم به ذکر است خدمت سربازی در قالب امریه به مدت ۲۴ ماه می­باشد.
 • افراد انتخاب شده در روز مصاحبه حضوری می­بایست اصل گواهی عدم سوء پیشینه خود  را به همراه چهار قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده  به همراه داشته باشند.

​ارائه مدارک  و مستندات

داوطلبین می بایست به دو صورت ذیل مدارک مورد درخواست را تحویل نمایند:

 1.  ارسال تصویر مدارک و مستندات از طریق سامانه 
 2. به همراه داشتن مستندات لازم در روز مصاحبه حضوری

​مدارک مورد نیاز شامل:

ضروریست مدارک ذیل  (با پسوند PDF یا JPG ) اسکن گردد.

 1. تصویر صفحات شناسنامه خود و همسر
 2. تصویر کارت ملّی خود و همسر ( به صورت پشت و رو)
 3. تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 4. تصویر صفحات گذرنامه
 5. فایل اسکن عکس ۴*۳

شرایط داوطلبان شرکت در فرآیند جذب امریه سربازی

بر اساس سهمیه ابلاغی ستاد کل متقاضیانی که دارای حداقل یکی از شرایط مندرج در مفاداین آگهی به شرح ذیل می­باشندمی­بایست نسبت به تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک و مستندات اقدام نمایند.

۱٫  خانواده ایثارگران(خانواده ایثارگران شامل خانوادهای:  شهدا ، مفقودالاثر ، جانبازان ، آزادگان ، رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه جبهه می­باشد.)

۲٫    متأهل ( ازدواج دائم)

۳٫    ایتام

۴٫    فارغ التّحصیلان برتر دانشگاه­ها(معدل بالاتر از ۱۷ )

۵٫    حافظان قرآن و قاریان  برتر

۶٫    دارندگان سابقه ۶ ماه فعالیت بسیجی

۷٫   افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)( لازم است کد و شماره مددجو و مرجع صادرکننده­ در گواهی ارسالی مشمولین ثبت شده باشد.)

شایان ذکر است:

 • وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و واحدهای تابعه هیچگونه تعهد استخدامی و بکارگیری پس از پایان دوره و ترخیص در مورد سربازان امریه ندارد.
 • وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه تعهدی درخصوص تأمین محل اقامت جهت متقاضیان ندارد.
 • پذیرش امریه فقط بمنظور گذراندن طرح مقدس خدمت سربازی بوده و هر گونه اشتباه و یا کتمان در ثبت اطلاعات وارائه مدارک و مستندات موجب ابطال تقاضا خواهد شد.
 • در این مرحله پذیرش امریه سربازی، افراد بومی انتخاب می شوند.

نکته: مشمولین بومی به افرادی که در فاصله ۳۵کیلومتری از مراکز استان سکونت داشته باشند اطلاق می شوند.

 • مهلت ثبت نام ۹۸/۰۱/۱۹ لغایت ۹۸/۰۱/۲۴ بوده و صرفاً از طریق سایت و غیر حضوری صورت می پذیرد.
 • با عنایت به اینکه تاریخ اعزام  مورخ 98/01/04 پیش بینی شده لذا پذیرفته شدگان نهایی می­بایست حداکثر ۴۵ روز قبل از تاریخ اعزام به آموزش نظامی نسبت به ارائه اصل برگه اعزام به خدمت خود به اداره کل امور اداری و پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس ذیل اقدام نمایند:
 • (آدرس: تهران خیابان شریعتی، بالاتر از چهار راه شهید قدوسی (قصر) ورودی شماره ۷ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساختمان معاونت توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی، طبقه دوم  اداره کل امور اداری و پشتیبانی )

امریه سربازی برای مشمولین وظیفه زیر صادر نمی­گردد:

 1. فاقد شرایط جذب و مغایر به ضوابط فوق الذکر​
 2. دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت (۹۰ روز اضافه خدمت یا بیشتر )
 3. مشمولان وظیفه دارای سابقه قبلی خدمت در مراکز نظامی و انتظامی
 4. مشمولان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی قصد ادامه تحصیل ، گرفتن معافیت کفالت و پزشکی و اخذ کسری خدمت و… دارند.
 5. بستگان سببی و نسبی کارکنان شاغل در وزارتخانه، سازمانها و شرکتهای تابعه (فرزند، برادر، برادرزاده، خواهرزاده، داماد، برادر همسر، دایی ، عمو، فرزندان عمو و دایی، عمه ، خاله )​

۳-منظور از متقاضی بومی چیست؟
مشمولین بومی به افرادی که در فاصله ۳۵کیلومتری از مراکز استان سکونت داشته باشند اطلاق می شوند. ضمناً یادآوری می¬شود وزارت ارتباطات هیچگونه تعهدی درخصوص تأمین مسکن متقاضیان محترم ندارد.
۴-چه زمانی می بایست برگه اعزام به خدمت اخذ شود؟
پس از اعلام نهایی اسامی پذیرفته شدگان ، آنان میبایست نسبت به اخذ برگه اعزام اقدام نماید .
۵-چگونه مطمئن شویم ثبت نام به شکل کامل انجام شده است؟
پس از دریافت نهایی کد رهگیری
۶-آیا پس از اتمام زمان امریه، افراد استخدام خواهند شد؟
خیر، وزارت ارتباطات هیچگونه تعهد استخدامی درخصوص استخدام متقاضیان پذیرفته شده نخواهد داشت.
۷-آیا سربازان امریه میتوانند در حین خدمت از معافیتهای کفالت و پزشکی، کسر خدمت، ادامه تحصیل استفاده نمایند؟
طبق ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح امکان این امر میسّر نمی باشد.
۸-آیا امکان نام نویسی متقاضیان خارج از فرایند ثبت نام در سامانه وجود دارد؟
خیر امکان این امر میسّر نمی¬باشد.

۹- آخرین زمان ثبت نام متقاضیان امریه فراخوان سخت در سامانه چه زمانی خواهد بود؟
روز شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۳
۱۰-مدت خدمت سربازی بشکل امریه چقدر خواهد بود؟
به مدت ۲۴ ماه می باشد.

۱۱-تاریخ اعزام کارکنان چه زمانی است؟
جهت اعزام ۹۸/۲/۱ بوده و شروع به کار آنها در مجموعه وزارت ارتباطات تیرماه ۱۳۹۸ خواهد بود.
۱۲-آیا ثبت نام در سامانه به منزله پذیرش نهایی متقاضیان است؟
خیر، پذیرفته شدن نهایی منوط به طی مرحله ارزیابی و مصاحبه حضوری و طی فرآیندهای لازم می-باشد. اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز متعاقباً از طرق مختلف اطلاع رسانی خواهد شد

 
#

اشتراک این خبر در :