برخلاف وعده مسئولان در خصوص انتشار نتیجه کنکور دکترای دانشگاه آزاد اسلامی در روز شنبه، این اتفاق رخ نداد؛ این در حالی است که برخی اخبار عجیب در این خصوص منتشر می‌شود که موجبات بروز ابهاماتی را فراهم آورده است.
به گزارش «تابناک»، به رغم آنکه از مدتی پیش، شنبه، هفدهم شهریور ماه (امروز) به عنوان موعد انتشار نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد اعلام شده بود و حتی این مهم امروز صبح نیز از زبان امیررضا شاهانی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مورد تاکید قرار گرفت، این اتفاق رخ نداد.
این در حالی است که برخی از داوطلبان به دلیل قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و یا دیگر دانشگاه‌های هزینه بر و الزام به ثبت نام در محل قبولی طی یکی دو روز آتی، به شدت چشم انتظار اعلام نتایج کنکور دکترای دانشگاه آزاد هستند تا بتوانند از میان گزینه‌های ممکن، بهترین را برگزینند.
وضعیتی که موجب شد از صبح امروز مراجعان پرشماری برای اطلاع از نتیجه آزمون شان به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی سر بزنند و با بد عهدی مسئولان این دانشگاه مواجه شده و گلایه سر دهند. داوطلبانی که برخی شان روایت قابل تاملی و عجیبی از سرکشی به سایت azmooon.org روایت می‌کنند.
آن گونه که برخی داوطلبان اعلام می‌کنند، در مراجعه به این سایت با نتایجی مواجه شده‌اند که در زمان کوتاهی از خروجی سایت حذف شده است. موضوعی شائبه برانگیز که برخی بر این باورند اتفاق ناخوشایندی در پس آن نهفته است، وگرنه دلیلی نداشت نتیجه از سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد حذف شود.
شائبه‌هایی که در نتیجه منتشر نشدن نتایج کنکور دکتری این دانشگاه و بد عهدی مسئولان دانشگاه آزاد در این زمینه، رنگ و لعاب جدی تری یافته، اما رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی آن‌ها را قویا رد کرده و می‌گوید: «این موضوع تنها تست بود.»
وی در توضیح می‌افزاید: «هیچ اخلالی در این سامانه ایجاد نشده است، فقط همکاران فنی در حال امتحان کردن سامانه بودند. به همین دلیل فقط یک کد رشته را در این سامانه برای همه داوطلبان فعال کردند. این اتفاق نیمه‌شب گذشته افتاد، برخی از داوطلبان همان زمان سامانه را مشاهده کردند و این نتیجه را در مورد خود ملاحظه کردند که صحیح نیست. هنوز نتایج دکتری اعلام نشده است.»
توضیحاتی که شاید بتواند انتشار فهرستی با عنوان پذیرفته شدگان آزمون دکتری سال ۹۷ را توجیه کرده و سر و شکل باور پذیری به آن بدهد، اما قادر نیست به این سوال پاسخ بگوید که چرا به رغم تاکید مدیران دانشگاه آزاد اسلامی بر انتشار این نتایج در روز جاری، این اتفاق رخ نداد؛ آیا شکست در تست شب گذشته عامل این بدقولیِ دردسر ساز است یا مشکل در جای دیگری است؟!
 
#

اشتراک این خبر در :