بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان تا ۲۰ خرداد برای ثبت نام وام ضروری و دکتری مهلت ثبت نام دارند.

مهلت ثبت نام وام ضروری و دکترا تا۲۰ خرداد/ پرداخت وام‎ها بر اساس اولویتبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ثبت نام وام ضروری و دکتری از ابتدای خرداد آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ادامه دارد.

بر اساس این گزارش،دانشگاهها تا شنبه ۲۰ خرداد مهلت دارند اسامی دانشجویان را به صندوق رفاه اعلام کنند.

گفتنی است،بر اساس اعلام صندوق رفاه به دلیل کمبود اعتبارات وام های ضروری بر اساس اولویت به دانشجویان پرداخت می شود.

مهندس ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: وام تحصیلی ویژه دکتری برای هر دوره سه ماهه به مبلغ ۱۸ میلیون ریال (از طریق صندوق) و ۲۱ میلیون ریال برای دریافت کنندگان وام از طریق بانک توسعه تعاون می باشد.

وی افزود: همچنین وام ضروری ویژه دکتری به مبلغ ۳۰ میلیون ریال برای هر دانشجو یکبار در طول مقطع تحصیلی پرداخت می گردد.

یزدان مهر تصریح کرد: وام ضروری عادی تا سقف ۶ میلیون ریال برای دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد با تامین اعتبارات لازم برای پرداخت وام های دانشجویان دکتری و همچنین وام ضروری سایر مقاطع تحصیلی امکان ثبت نام و تقاضای وام مذکور از اول تا بیستم خرداد ماه فراهم شده است.

وی افزود آخرین مهلت ارسال اسامی و لیست  وام های فوق روز یکشنبه ۲۰/۰۳/۹۷ خواهد بود و لازم است دانشگاهها نسبت به ثبت نام، تایید و ارسال لیست های وام تسریع کنند.

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی و تمهیدات بعمل آمده اعتبار وام ضروری از ۴۴/۷میلیارد تومان  در سال ۹۶  با ۴۷ درصد رشد به ۶۵/۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ افزایش یافته است.

یزدان مهر اضافه کرد: وام تحصیلی نیز از ۱۳۴ میلیارد تومان عملکرد در سال ۹۶ با ۳۸ درصد رشد به  ۱۶۵ میلیارد تومان در سال۹۷ افزایش یافته است. همچنین وام ویژه دکتری نیز در مجموع از ۱۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۲۲۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ با هم افزایی بانک توسعه تعاون افزایش یافته است.

وی با توجه به پیگیری تعدادی از دانشجویان دوره دکتری در خصوص عدم پرداخت برخی فهرست های وام دانشجویی اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان کلیه لیست های وام دانشجویی را که به تایید معاون دانشجویی دانشگاهها رسیده و به صندوق ارسال کردند را پرداخت نموده و هیچ فهرست وام دانشجویی در انتظار پرداخت در حوزه امور مالی صندوق نیست.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطر نشان کرد: چنانچه مواردی از سوی دانشجویان قابل طرح می باشد، مراتب از سوی معاونت دانشجویی دانشگاه مربوطه به صورت مکتوب از صندوق پیگیری شود.

 
#

اشتراک این خبر در :