چندی‌پیش برخی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در آزمون جامع این دانشگاه با مشکلاتی روبه‌رو شدند و اعلام کردند ارائه آزمون EPT و حدنصاب رسیدن نمره آن قبل از برگزاری آزمون جامع مشکلات زیادی برای آنها داشته است؛ مشکلی که مسئولان این دانشگاه برای آن راه‌حلی پیدا کرده و تصمیم گرفتند کلاس‌هایی فشرده طی چهارماه در چهار بخش برای دانشجویان تشکیل شود.

دانشگاه آزاد

حالا دیروز مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد پیرو مصوبه شورای برنامه‌ریزی آموزشی برای بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی، اقدام به برگزاری کلاس‌های آمادگی زبان EPT کرده است که شرط ورود به این کلاس‌ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰۰ از ۱۰۰۰ است.

به گزارش «آنا» با توجه به نمره کسب‌شده، متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته‌بندی می‌شوند؛ داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین ۲۰۰ تا ۳۹۰ است باید در کلاس‌های سطح یک، داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین ۴۰۰ تا ۵۹۰ است باید در کلاس‌های سطح دو و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بالاتر از ۶۰۰ است باید در کلاس‌های سطح سه ثبت‌نام کنند. در صورتی که میانگین نمرات کسب‌شده در آزمون‌های پایان هر ترم آموزشی حداقل ۵۰ باشد، نمره مذکور به‌عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.

 
#

اشتراک این خبر در :