تنها ۱۰ روز دیگر به ثبت‌نام وام شهریه فرصت باقی مانده است. براساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان متقاضی وام شهریه باید ضمن ثبت درخواست وام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی bp.swf.ir در بازه زمانی قیدشده مدارک لازم را به اداره رفاه دانشجویی دانشگاه خود تحویل دهند. در این میان چهار نکته برای متقاضیان این وام ضروری است. مطابق جدول زمان‌بندی ارائه‌شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ثبت‌نام وام شهریه از روز شنبه ۲۵ فروردین ۹۷ آغاز شده و این مهلت تا یک ماه یعنی ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

توصیه می‌شود دانشجویانی که متقاضی وام شهریه هستند، در اسرع وقت برای دریافت این وام ثبت‌نام کرده و آن را به تاخیر نیندازند و به فکر تمدید مهلت تعیین‌شده نباشند. این وام تنها به دانشجویانی تعلق دارد که شهریه‌پرداز هستند و برهمین اساس دانشجویان روزانه نمی‌توانند از این وام استفاده کنند، چراکه تحصیل آنها رایگان است. به طور مشخص، وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در اختیار دانشجویان تحت نظر وزارت علوم (دوره‌های شبانه، دانشگاه پیام نور و…)، دانشجویان محصل در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و همچنین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد.

مبلغ وام شهریه که از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعطا می‌شود، بسته به «مقطع تحصیلی» دانشجویان تغییر می‌کند و طبیعتا دانشجویی که در مقاطع بالاتر (ارشد و دکتری) تحصیل می‌کند، مبلغ بیشتری نسبت به دانشجویان سایر مقاطع دریافت می‌کند. برای نمونه دانشجویی که در دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کند، ۳۰۰ هزار تومان وام شهریه دریافت می‌کند و دانشجویی که در همین دانشگاه (دانشگاه غیرانتفاعی) در مقطع دکتری تحصیل می‌کند، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عایدش می‌شود.

 
#

اشتراک این خبر در :