کمتر از ۱۰۰ ساعت دیگر به اولین کنکور پرمخاطب سال ۹۷ باقی مانده است؛ آزمونی که بیش از ۷۳۵هزار نفر در آن به رقابت خواهند پرداخت. آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۷ صبح و بعدازظهر پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۹۷ و صبح جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ در ۱۳۲ کد رشته در ۷۴ شهرستان و ۱۷۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود. کارت شرکت در این آزمون از فردا (دوشنبه) سوم اردیبهشت در سایت سنجش در دسترس داوطلبان خواهد بود. در این میان گرچه درصدی از داوطلبان شرکت‌کننده حساب ویژه‌ای روی این آزمون باز نکرده‌اند اما هستند کسانی که با برنامه‌ریزی و آمادگی قبلی پای در این دوره از دوران تحصیلات خود می‌گذارند. هفته پایانی منتهی به این آزمون نیز دارای اهمیت خاصی است، روزهایی که به عقیده خیلی از کارشناسان آموزشی و مشاوره‌ای  نحوه رفتاری داوطلب تاثیر مستقیمی بر نتیجه نهایی دارد. در ادامه چند توصیه کاربردی برای این چند روز آمده است:بورسیه

۱ همه مطالبی را که طی ماه‌های اخیر خوانده و خلاصه‌نویسی کرده‌اید فقط مقابل چشمان‌تان قرار دهید، این کار کمک می‌کند مطالب دوباره در ذهن‌تان بازخوانی شود.

۲ طی روزهای باقی مانده تست‌های سه سال اخیر رشته خودتان را تنها مرور کنید، تجربه بسیاری از داوطلبان ثابت کرده است سوالاتی هستند که عینا یا مشابه آن در آزمون می‌آید.

۳ تا آخرین لحظه به اطلاعیه‌های سازمان سنجش توجه کنید، این امکان وجود دارد به دلیل تنوع رشته‌ها یا مسائل دیگر تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات تغییر کند.

 
#

اشتراک این خبر در :