دانشگاه رازی در اجرای ابلاغیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۳ (آئین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر) و اصلاحیه شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۱۶/۱۲/۱۳۹۳ و ابلاغیه شماره ۲۹۹۵۷۴/۲ مورخ ۱۶/۱۲/۹۶ از بین برگزیدگان علمی دانشگاه رازی و سایر دانشگاه ها که  واجد شرایط عمومی و اختصاصی زیر هستند، در دوره دکتری تخصصی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸ -۹۷ دانشجو می پذیرد.دانشگاه رازی کرمانشاه

ردیف عنوان رشته گرایش ردیف عنوان رشته گرایش
۱ زبان و ادبیات عرب   ۳۰ زبان شناسی همگانی  
۲ آب و هوا شناسی اقلیم شناسی ۳۱ علوم اقتصادی اقتصاد شهری
۳ علوم اقتصادی اقتصاد سنجی ۳۲ علوم اقتصادی اقتصاد پولی
۴ علوم سیاسی جامعه شناسی سیاسی ۳۳ علوم اقتصادی توسعه اقتصادی
۵ کار آفرینی   ۳۴ علوم اقتصادی اقتصاد منابع
۶ روان شناسی   ۳۵ مهندسی شیمی
۷ تربیت بدنی- مدیریت ورزشی   ۳۶ نانو شیمی نانو مواد معدنی
۸ فیزیولوژی ورزشی   ۳۷ شیمی معدنی
۹ زبان و ادبیات فارسی   ۳۸ علوم و مهندسی آب سازه های آبی
۱۰ شیمی شیمی آلی ۳۹ آگرواکولوژی اکولوژی گیاهان زراعی
۱۱ شیمی شیمی تجزیه ۴۰ آگرو تکنولوژی فیزیولوژی گیاهان زراعی
۱۲ شیمی شیمی کاربردی ۴۱ علوم دامی تغذیه دام
۱۳ زیست شناسی علوم جانوری-بیوسیستماتیک ۴۲ گیاه پزشکی حشره شناسی کشاورزی
۱۴ زیست شناسی علوم سلولی و مولکولی ۴۳ علوم دامی تغذیه طیور
۱۵ بیوشیمی   ۴۴ ژنتیک و به نژادی گیاهی  
۱۶ ریز زیست فناوری نانو بیو تکنولوژی ۴۵ توسعه کشاورزی  
۱۷ ریاضی محض آنالیز      
۱۸ ریاضی کاربردی تحقیق در عملیات      
۱۹ آمار        
۲۰ فیزیک اپتیک و لیزر      
۲۱ فیزیک ماده چگال      
۲۲ فیزیک ذرات بنیادی      
۲۳ فیزیک هسته ای      
۲۴ مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی      
۲۵ مهندسی عمران ژئوتکنیک      
۲۶ مهندسی مکانیک طراحی کاربردی      
۲۷ مهندسی مکانیک تبدیل انرژی      
۲۸ مهندسی برق الکترونیک      
۲۹ مهندسی برق  قدرت      

 

 

 

 

 

 

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد:

الفشرایط عمومی :

۱-  اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲-  متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳-  نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح.

ب شرایط اختصاصی :

۱-  دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد تقاضا و مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاهها ی داخل کشور

۲-  دارا بودن میانگین کل ۱۶ یا بالاتر در مقطع کارشناسی

۳- دارا بودن میانگین کل ۱۷ یا  بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

 

۴-  بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

۵- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه

۶- متقاضی باید حداکثرتا تاریخ ۳۱/۶/۹۷ دانش آموخته شود.

۷- کسب حداقل ۷ امتیاز از بند  ۱- ۱ جدول شماره ۱

تبصره ۱: پذیرش افراد مشمول این آیین نامه ، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۲ : لازم به ذکر است از دانش آموختگان دانشگاههای غیر دولتی ، پیام نور ، غیرانتفاعی، آزاد، جامع علمی کاربردی، مجازی، دانشسراها ، پردیس های بین الملل (خودگردان) پذیرش بدون آزمون به عمل نمی آید. لذا دانشجویان دانشگاه های مذکور از ارسال مدارک یا پرداخت وجه جداًخود داری نمایند.

ج نحوه ارائه مقالات یا فعالیتهای علمی برگزیده :

۱-  مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد .

تبصره :  منظور از پذیرش مقاله ، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد .

۲-  هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران باشد .

۳-  برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر ( خورازمی ، فارابی ،رازی و یا ابن سینا ) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند .

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی( رتبه های اول تا پانزدهم کشوری) باید تآیید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند .

۵-  مقاله ، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن ، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از نام استاد راهنما یا مشاور ذکر شود( نام دانشجو باید اولین نویسنده در لیست دانشجویان باشد) و یا مخترع اصلی اختراع باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت .

تذکر: پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است. بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می شوند در صورت انصراف از تحصیل ، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

 

 

 

 

د ظرفیت پذیرش :

۱-  دانشگاه اختیار دارد حداکثر ۲۰% ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که تا پایان شهریور ماه سال ۹۷ دانش آموخته شوند) به صورت مازاد برظرفیت ،  پذیرش نماید.

۲-  ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد .

 

ه نکات مهم :

۱- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی   www.razi.ac.ir   (قسمت اطلاعیه ها) صورت می پذیرد لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هر گونه نکته لازم ، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه به طور منظم پیگیری نمایند .

۲-  دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند ، داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان ، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها ، بیشتر از دو سال نگذشته باشد.

۳- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور ، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند .

۴- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی یا بسیار خوب( نمره ۲۰-۱۹ درجه عالی و نمره ۹۹/۱۸-۱۸ بسیار خوب محسوب می شود)موفق به کسب امتیازات مربوطه، مطابق با جدول شماره ۱ خواهند شد.

۵-  سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیاز دهی ، مطابق با جدول شماره ۲ ، در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۵ نیمسال دارای امتیاز خواهد بود .در غیر این صورت امتیازی تعلق نمی گیرد.

تبصره ۱: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها ، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در مقطع کارشناسی ، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد نا پیوسته ، ۵ نیمسال تصویب شده اند ، امتیازت لازم را مطابق با جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود .

۶- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش ، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود .

۷- مدارک داوطلبان و وجه دریافتی ، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم ، مفاد آگهی را مطالعه و فقط درصورت دارا بودن شرایط مربوط ، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند .

۸- ارائه یک نسخه از پایان نامه( برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات ، کتب ، تألیفات و سایر فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و اجرایی دواطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۹-  دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

۱۰-  با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

۱۱- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند ، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند .

 

 

و فرآیند اجرا :

۱- مدارک واصله پس از بررسی توسط دفتر استعدادهای درخشان جهت ارزیابی علمی به دانشکده ها و از دانشکده ها به گروه های آموزشی مربوطه ارجاع خواهد شد و پس از امتیاز دهی به کلیه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی داوطلب براساس جداول شماره ۱، ۲، ۳، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد ، داوطلبان حائز شرایط (طبق نظر گروه آموزشی مربوطه) به مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است دعوت به مصاحبه به معنی پذیرش نمی باشد.

۲-  اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی و تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

۳-  داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱ و ۲ و ۳ کسب نمایند ، به ترتیب امتیاز در اولویت قرار خواهند گرفت.

۴-  پس از بررسی نهایی ، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر ، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

 

 دانشگاه رازی کرمانشاه

ز مدارک لازم :

* فرم تکمیل شده تقاضا  ( فرمهای ۱،۲، ۳ ) به طور دقیق و خوانا

* یک نسخه تصویر شناسنامه(فقط صفحه اول و در صورت داشتن توضیحات، تصویر تمام صفحات الزامی است) و کارت ملی

* یک قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد(الصادق بر روی فرم تقاضانامه)

* تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور

* تصویر گواهینامه و ریز نمرات در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتماً در آن درج شده باشد. معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و  ذکر نمره پایان نامه ( درصورت دفاع) باید ارائه شود.(ارائه نمره پایان نامه برای دانشجویان سال آخر که تا ۳۱/۶/۹۷ دانش آموخته می شوند الزامی نیست)

* تصویر گواهینامه و ریزنمرات در دوره کارشناسی

* معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد (برای دانشجویان المپیادی)

* معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی خوارزمی ، فارابی ، رازی ، ابن سینا ( برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد )

* تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی ، علمی پژوهشی،  ISI ، ISC  که منتشر شده باشد.(در صورت انتشار مقاله ، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود)

* تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها ، کلیه تألیفات ، کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب

* گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند( نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود )

* گواهی اعتبار درجه ی علمی – ترویجی ، علمی – پژوهشی، ISC ، ISI ، مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد .

* ارائه فرم تأیید مقاله توسط استاد راهنما

* ارائه اصل و کپی از فیش واریزی به مبلغ ۰۰۰/۸۰۰ ریال(معادل ۸۰ هزار تومان) به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه رازی به شماره                                               شماره شبا: ۸۲۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۷۳۳۰۳۰۲۰۵۴۷IR

                                                 شناسه واریز: ۳۹۷۰۷۳۳۵۶۱۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۲

(یک نسخه از فیش واریزی را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگاه دارید )

حنحوه ثبت نام و ارسال مدارک :

۱- مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان وقت اداری ۳۱ /۲/۱۳۹۷  خواهد بود.

۲-  به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر ، ترتیب اثر داده نخواهد شد .

۳- زمان و مکان برگزاری مصاحبه درزمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

داوطلبان بایستی کلیه مدارک لازم را از طریق پست سفارشی به نشانی : کرمانشاه – باغ ابریشم – دانشگاه رازی – سازمان مرکزی- -حوزه معاونت آموزشی- دفتر استعدادهای درخشان – کد پستی ۶۷۱۴۹۶۷۳۴۶ ، ارسال و رسید پستی آن را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگه دارند. تحویل مدارک به صورت حضوری نیز  برای داوطلبان امکان پذیر است. (تحویل فقط به دفتر استعدادهای درخشان)

روی پاکت حتما قید شود : متقاضی پذیرش بدون آزمون – سهمیه استعداد درخشان  در رشته / گرایش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
#

اشتراک این خبر در :