طبق تقویم سازمان سنجش آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌ متمرکز) سال ۱۳۹۷ چهارشنبه آغاز می‌شود و داوطلبان از اول اسفندماه باید اقدام به دریافت کارت ورود به این آزمون کنند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، درست ۱۰ روز به آغاز ماراتن آزمون دکتری سال ۹۷ فرصت باقی مانده است؛ رقابتی که با حضور ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر برگزار خواهد شد که تعداد ۱۰۰ هزار و ۶۲۲ نفر معادل ۴۲٫۹۲ درصد داوطلبان زن و تعداد ۱۳۳ هزار و ۸۳۲ نفر معادل ۵۷٫۰۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

طبق تقویم سازمان سنجش آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۷ چهارشنبه آغاز می‌شود و داوطلبان از اول اسفندماه باید اقدام به دریافت کارت ورود به این آزمون کنند. اما در این آزمون نکاتی قابل‌توجه وجود دارد؛ آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۶ در مقاطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری حرفه‌ای فارغ‌التحصیل شده یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ در مقاطع مذکور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در این مرحله باید نسبت به ویرایش یا درج معدل فارغ‌التحصیلی (برای فارغ‌التحصیلان ۳۰ بهمن ۹۶) یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ‌التحصیلان تا ۳۱ شهریور ۹۷) تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۶ اقدام کنند.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سپاه پاسداران و ستادکل نیروهای مسلح) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ پنجم اسفند ۹۶ به ارگان مربوطه مراجعه کنند.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (وزارت جهاد کشاورزی) لازم است حداکثر تا تاریخ چهارم اسفند ۹۶ به قسمت ویرایش کارت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۷ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح کنند تا در صورت تایید نهایی توسط ارگان ذی‌ربط، سهمیه برای فرد اعمال شود، در غیر این صورت داوطلب با سهمیه آزاد گزینش خواهد شد و هیچ‌گونه اعتراضی قابل‌قبول نیست.

 
#

اشتراک این خبر در :