مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گنجایش تکمیل ظرفیت دوره دکتری را حدود هزار و ۹۰۰ نفر خواند و تاکید کرد: مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دوره دکتری تمدید نمی‌شود و داوطلبان تا پایان روز شنبه ۲۲ مهر فرصت ثبت‌نام دارند.

حسین توکلی (مشاور سازمان سنجش آموزش کشور) در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ درباره آمار و تکمیل ظرفیت دوره دکتری گفت: دو اطلاعیه برای تکمیل ظرفیت دکتری در روزهای ۱۲ و ۱۷مهر منتشر شد که داوطلبان می‌توانستند با مطالعه آنها انتخاب رشته کنند.

او ادامه داد: طبق اطلاعیه دوم سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت‌های جدید یا تکمیل ظرفیت‌های برخی از کدرشته‌محل‌های دوره دکتری(PHD) نیم‌متمرکز ۹۶، از بعد ظهر روز دوشنبه ۱۷مهر روی سایت سازمان سنجش آموزش قرار گرفته است.

توکلی افزود: همه داوطلبانی که در جلسه آزمون این دوره شرکت کردند و معدل منفی نداشتند باید با توجه به ضوابط مندرج اطلاعیه ۱۲مهر در صورت علاقه‌مندی و وجود رشته‌های تحصیلی مربوط به رشته‌های تحصیلی آنها و هم‌چنین با در نظر گرفتن مفاد اطلاعیه، ۱۷مهر برای تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور درباره افرادی که قبلا در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کردند، گفت: این داوطلبان می‌توانند نسبت به ویرایش و اصلاح انتخاب رشته خود اقدام کنند.

توکلی گفت: تا روز ۱۹مهر تعداد ۱۹هزار و ۱۴ داوطلب انتخاب رشته کردند که براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده انتخاب رشته‌های تحصیلی تکمیل ظرفیت آزمون دوره دکتری ۹۶ در پایان روز شنبه ۲۲مهر به پایان می‌رسد.

او تاکید کرد: داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در تکمیل ظرفیت یا ثبت‌نام در ظرفیت‌های جدید دروه دکتری هستند باید با توجه به اطلاعیه‌ها و مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش با انتخاب ۱۵ کدرشته‌محل در مهلت مقرر ثبت‌نام کنند؛ زیرا این فرصت تمدید نخواهد شد.

مشاور سازمان سنجش آموزش افزود: ظرفیت پذیرش دوره دکتری هزارو ۸۳۵ برای ۸۹۵ کدرشته تا ۱۲ مهر بود که طبق اطلاعیه روز دوشنبه ۱۷ مهر ۴۱کدرشته محل دیگر به این ظرفیت اضافه شده است و درنهایت می‌توان گفت ظرفیت این دوره حدود هزار و ۹۰۰ نفر خواهد بود.

 
#

اشتراک این خبر در :