قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
rss
خرید کتاب
منو

اخبار مهم :

کد خبر : 24139 دسته بندی : آخرین خبرها, اخبار مهم, جذب هیات علمی تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۴:۲۸
اندازه فونت : + ×
مرکز جذب اعضای هیات‌علمی وزارت علوم:

هرسال ۲۵۰۰ نفر به اعضای هیات‌علمی کشور اضافه می‌شوند

محمدرضا رضوان‌طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات‌علمی وزارت علوم در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: «سالانه دو فراخوان در بهمن ماه و شهریورماه اعلام می‌کنیم که شانزدهمین فراخوان، شهریور امسال اعلام شد.»جذب اعضای هیات علمی

او ادامه داد: «در هر فراخوان جذب اعضای هیات‌علمی به‌طور میانگین ۱۰ تا ۱۲هزار نفر ثبت‌نام می‌کنند و پس از مراحل مختلف، به‌طور کلی در سال بین دوهزار تا ۲۵۰۰ نفر به اعضای هیات‌علمی در کل کشور اضافه می‌شوند و هم‌اکنون نزدیک به ۸۰‌هزار عضو هیات‌علمی در تمام دانشگاه‌های کشور درحال فعالیت هستند.»

رضوان‌طلب رتبه دانشگاه شهید چمران را از لحاظ جذب هیات‌علمی بین تمام دانشگاه‌های کشور سیزدهم اعلام کرد و گفت: «دانشگاه‌هایی مانند فردوسی، زنجان، تبریز، سیستان و بلوچستان، تهران و ارومیه، رتبه‌هایی قبل از دانشگاه شهید چمران را دارا هستند.»

او ادامه داد: «اگر در مقابل مشکلات، با ارائه پیشنهاد سازنده و پیگیری سالم پیش برویم، همه مشکلات حل خواهد شد که این کار نیاز به صبوری و پافشاری دارد. ما این خصوصیت نقاد بودن را در دانشجویان به‌طور برجسته می‌بینیم و این ویژگی خوبی است.»

 عذرخواهی وزارت علوم از دانشجویان اهوازی

رئیس مرکز جذب اعضای هیات‌علمی وزارت علوم همچنین از مشکلات به وجود آمده در خوابگاه‌های دانشجویی در فصل گرما عذرخواهی کرد و گفت: «هدف من برای حضور در این دانشگاه، ابلاغ سلام سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز است، تاکید ویژه مسئولان وزارت علوم نیز این بود که من از سوی شورای معاونان از دانشجویانی که در اوج گرما در خوابگاه‌های دانشگاهی این استان، مشکلاتی را متحمل شدند، عذرخواهی کنم.

این امر بلافاصله در شورای معاونان وزارت مطرح و مسئولان ذی‌ربط مامور رسیدگی شدند و امیدوارم شاهد چنین قصوراتی در انجام تکالیف خود نسبت به شما دانشجویان نباشیم.»

منبع روزنامه فرهیختگان

تمدید مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی

ثبت‌نام متقاضیان شرکت در هجدهمین فراخوان نیمه‌متمرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور تمدید شد.

 هیئت علمی

 متقاضیان شهریورماه ۹۶ که موفق به ثبت‌نام و انتخاب اولویت در این فراخوان نشده‌اند از بامداد روز پنجشنبه ۲۰ مهر تا ساعت ۲۴ همان روز می‌توانند با مراجعه به سامانه هجدهمین فراخوان نیمه‌ متمرکز جذب اعضای هیات علمی به نشانی اینترنتیhttps://farakhanjazb.msrt.ir ثبت‌نام و تعیین اولویت کنند.

این امکان مختص افرادی است که در بازه ثبت‌نام (بیست و پنجم شهریور تا نهم مهر) موفق به ثبت‌نام و تعیین اولویت نشده‌اند و متقاضیانی که در زمان ثبت‌نام تعیین اولویت کرده‌اند امکان حذف، ویرایش یا اضافه کردن اولویت جدید را ندارند.

همچنین براساس زمان‌بندی برنامه‌ریزی شده از سوی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، هیات‌های جذب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند از ۱۵ مهر تا ۱۵ دی پرونده افراد ثبت‌نام‌کننده را بررسی و به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ارسال کنند.

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هم بررسی‌های خود را از ۱۶ دی تا اول اسفند ۹۶ انجام می‌دهد و نتیجه را به متقاضی اعلام می‌کند.

منبع آنا

سوالات متداول فراخوان
متقاضیان محترم لطفا قبل از ثبت نام سوالات را مطالعه نمایید

۱-ایا امکان عودت مبلغ پرداخت شده برای شرکت در  فراخوان وجود دارد؟

       خیر

۲-در سال چندبار و در چه حدود زمانی فراخوان برگذار می شود؟   

در هر سال دو مرتبه که در  تاریخ شهریور ماه و بهمن ماه انجام می شود و مخصوص کسانی است که مدرک آنها دکتری است یا کارشناسی ارشد و دانشجو نیستند.

۳-برای ویرایش اطلاعات وارد شده از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

با ورود به صفحه شخصی خود در قسمت ویرایش اطلاعات این کار را انجام می دهد.

۴-متقاضی برای شرکت در فراخوان برای پیمانی شدن ایا نیاز به کارت پایان خدمت دارد؟

بله  ( فقط در  طرح سربازی است که نیاز ندارد ).

۶-ایا امکان شرکت متقاضیان در فراخوان های متعدد وجود دارد؟

 بله.

۷-اگر برای ثبت نام به پروفایل مراجعه کرده در قسمت ثبت نام فراخوانی برای انتخاب وجود نداشته باشد چه باید کرد؟

می بایست از قسمت ویرایش اطلاعات وارد شوند و برای اولین بار فقط از قسمت ثبت نام وارد می شوند .

۸-اگر در انتخاب شهر گزینه ها  را نمایش نمیدهد دلیل چیست؟

به دلیل اتصال اینترنت است و مدتی صبر کنید.

۹-فایل هایی که در سامانه نوررضوی  باید بارگذاری شود باید چه ویژگی داشته باشد؟

فایل های upload   شده باید با پسوند pdf  باشد و حجم آن نیزباید کمتر از ۲ مگابایت باشد و عکس ها نیز با پسوند .jpg باشد و  کمتر از ۵۰۰ کیلو بایت.

۱۰ -تعداد معرفان باید چند نفر باشند؟

معرفان علمی و عمومی باید ۵ نفر باشند.

۱۱-فیلترهای جستجو در قسمت تعیین اولویت بر چه اساسی باید باشد؟

 فیلترهای جستجو را شهر یا استان بگذارید.

۱۲-برای تعیین اولویت ها باید به چه عناوینی دقت کرد؟

 به  مدرک و نوع جنسیت و شرایط موجود در اعلام نیاز دقت نموده و رشته و گرایش شما باید همخوانی داشته باشد آخرین وضعیت تحصیلی ذکر شده در اطلاعات هویتی با اولویت های مورد نظر باید همخوانی داشته باشد.

۱۳-برای بارگذاری مدارک که در پرونده لازم است چه باید کرد؟

در قسمت اطلاعات هویتی تیک مربوط به تمام مدارکی که لازم به بارگذاری دارید را زده تا امکان بارگذاری در قسمت  مستندات فعال گردد.

۱۴-  نحوه حذف و ویرایش اولویت ها به چه صورت است؟ 

در قسمت تعیین اولویت ها اولویت های انتخابی شما در جدول نمایش داده می شود و با استفاده از گزینه حذف می توانید اولویت مورد نظر را حذف و اضافه نمایید. و با فلش های زرد رنگ اولویت ها را جا به جا نمایید.

۱۵-بعد از پایان زمان فراخوان آیا تمدید خواهد شد؟

با توجه به زمانبندی فراخوان امکان تمدید وجود ندارد و در صورتی که تمدید شود فقط در سایت مرکز جذب به آدرس mjazb.ir  اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۶-آیا پس از اتمام زمان فراخوان امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد؟

 با توجه به زمانبندی زمان فراخوان پس از اتمام زمان فراخوان امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

در صورتی که تمدید شود در سایت مرکز جذب اطلاع رسانی می شود.

۱۷-آیا پس از پرداخت وجه امکان بازگشت وجه وجود دارد؟

امکان بازگشت وجه وجود ندارد. شما می بایست قبل از ثبت نام  و پرداخت وجه از طریق گزینه اعلام نیاز  موجود در پروفایل شخصی  از اعلام نیاز دانشگاه مورد نظر اطلاع پیدا کنید.

۱۸-در چه صورت ثبت نام کامل شده است؟

در صورتی که همه مراحل در وضعیت رزومه برای شما تیک سبز خورده باشد ثبت نام شما تکمیل است. برای مشاهده وضعیت خود از صفحه اول گزینه مشاهده وضعیت را زده و فراخوان مورد نظر را انتخاب و شرایط خود را مشاهده نمایید.

۱۹- آیا ایجاد حساب کاربری در سامانه نور رضوی دارای هزینه است؟

خیر

۲۰- برای دیدن اعلام نیاز دانشگاه چه اقدامی می بایست انجام داد؟

ابتدا می بایست در سامانه نور رضوی حساب کاربری خود را ایجاد کرده و سپس با ورود به حساب کاربری خود در قسمت اعلام نیاز دانشگاه با پر کردن فیلد های مشخص شده اقدام به جستجوی رشته و دانشگاه مورد نظر کنید

۲۱- چه زمانی می بایست هزینه فراخوان را پرداخت کرد ؟

پس از تکمیل اطلاعات و بار گذاری مدارک خود در سامانه (شایسته است که متقاضیان قبل از تکمیل اطلاعات خود از قسمت اعلام نیاز دانشگاهها اولویت های مد نظر را که در انتخاب آنها رشته و گرایش خود را لحاظ کرده اند مشاهده و یادداشت نمایند تا بعد از واریز وجه آنها را در قسمت انتخاب اولویت وارد کنند)

 
#

اشتراک این خبر در :

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Top