دانشگاه و دانشگاه‌داری در تمام دنیا دارای مولفه‌های مشخصی است تا بتوان یک دانشگاه را به‌عنوان دانشگاه برتر یا استاندارد هر کشوری معرفی کرد. طبیعتا رضایت استادان از وضعیت معیشتی و شغلی خود یکی از مولفه‌های اصلی در دانشگاه‌داری به شمار می‌رود، چراکه هر چه رضایت استادان بیشتر باشد، به همان میزان وضعیت آموزش علوم مختلف در دانشگاه‌ها کیفیت بهتری پیدا می‌کند.

در کشور ما نیز باید به مساله معیشت استادان دانشگاه‌های مختلف توجه ویژه‌ای شود؛ هرچند استادان برخی دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه علمی- کاربردی به‌عنوان یکی از دانشگاه‌هایی که پایه و اساس آن بر شهریه دانشجویی گذاشته شده است، این انتظار را از مسئولان دانشگاه دارند که حقوق و مزایای آنها به موقع پرداخت شود؛ توقعی بجا که متاسفانه به دلیل عدم توجه در طول سال‌های اخیر گاهی به‌درستی محقق نشده است.

به‌تازگی نیز یکی از واحدهای دانشگاه علمی – کاربردی تهران در اقدامی عجیب با ارسال پیامکی به استادان خود، از آنها درخواست کرده به جای دریافت معوقه خود، از محصولات علوم زیبایی که توسط این دانشگاه ارائه می‌شود، استفاده کنند و آن دسته از استادانی که مایل به دریافت این محصولات نیستند، باید منتظر بمانند تا زمان پرداخت معوقه آنها مشخص شود.
پیشنهاد مسئولان این واحد دانشگاهی به قدری عجیب بود که شاید بتوان گفت تا به حال در دانشگاه‌های کشور چنین مساله‌ای سابقه نداشته و با اعتراض استادان همراه شده است. قطعا ارائه چنین پیشنهادی آن هم در محیطی مانند دانشگاه به‌عنوان فضای آموزشی و علمی کشور عجیب بودن آن را دو چندان می‌کند.

در ذیل متن پیامک ارسالی به استادان این واحد دانشگاهی علمی – کاربردی آورده شده است:

«فرهیختگان و اساتید گرامی
با عرض سلام؛
با توجه به تصمیمات متخذه و پیرو جلسه هم‌اندیشی اساتید گرامی مرکز که افتخار حضور حداکثری نایل آمد، اساتید گرامی که تمایل دارند نسبت به مطالبات معوقه خود از مرکز اقدام نمایند می‌توانند در روز یکشنبه ۵ شهریور از ساعت ۱۲ الی ۱۷در محل مرکز حضور به‌ هم رسانند تا نسبت به دریافت محصولات علوم زیبایی اقدام نمایند.

شایان ذکر است این پیشنهاد از جانب مرکز صرفا به‌ منظور تسویه معوقات در حداقل زمان ممکن است.

معوقات اساتیدی که تمایل به دریافت محصول علوم زیبایی ندارند در زمان آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

از اساتید محترمی که با توجه به شرایط موجود از این پیشنهاد اجابت می‌نماید کمال تشکر و امتنان می‌شود.»

منبع روزنامه فرهیختگان

 
#

اشتراک این خبر در :