دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه‌های برتر فرانسه، ۵ تفاهم‌نامه و ۳ قرارداد همکاری مشترک (تبادل دانشجو با نانت و دو قرارداد دوره مشترک با اکول پلی تکنیک) امضاء و مبادله کردند.

به گزارش ایسنا، هیات عالی‌رتبه آموزش عالی فرانسه با حضور وزیر علوم، معاون وزیر، رؤسای برترین دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی فرانسه، مدیران مدارس برتر مهندسی و رییس‌کل مؤسسات مهندسی و موسسه شهرک علم و فناوری این کشور از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کردند.

فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در ایران و معاون وی نیز در این بازدید، وزیر علوم کشورشان را همراهی می‌کردند.

اعضای این هیات در دیدار خود از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن تأکید بر جایگاه ارزشمند و آوازه این دانشگاه در محافل علمی، به بیان توانمندی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود جهت بسط همکاری‌های علمی بین‌المللی پرداختند.

در جریان این بازدید، ۵ تفاهم‌نامه و ۳ قرارداد همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه‌های “نانت” Nantes، “انسم” ENSAM، “گرنوبل آلپ” Grenoble Alpes، “تلکام پاریس تک” Telecome-Paristech، “اکول پلی تکنیک” Ecole Polytechnique، “اینب” ENIB و “” Grenoble ecole de Management دانشگاه مدیریت گرونوبل به امضا رسید.

طرفین بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای مشترک، همکاری‌های خود را در زمینه‌های تبادل دانشجو در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و استاد، برگزاری کنفرانس‌های مشترک، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، راه‌اندازی شبکه آزمایشگاه‌های همکار در سطح جهانی، هدایت دانشجویان توسط اساتید مشترک فرانسوی و ایرانی گسترش خواهند داد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ادامه این بازدید، هیات عالی‌رتبه فرانسوی از مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشکده‌های مهندسی معدن و متالورژی، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی صنایع و مهندسی برق بازدید و با اساتید و رؤسای این دانشکده‌ها گفت‌وگو کردند.

 
#

اشتراک این خبر در :