رئیس دانشگاه آزاد گفت: ۱۸ استان کشور مشغول ساخت شهرک‌های فناوری آزاد هستند و تاکنون ۶۵ شرکت دانش‌بنیان تاسیس شده است.

 

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دانشگاه آزاد توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: از سال ۹۲ و همزمان با شروع فعالیتم در دانشگاه آزاد شورای اقتصاد دانش‌بنیان را راه‌اندازی کردیم و شهرک‌های فناوری آزاد و سامانه ساها از جمله اقدامات ما در این زمینه بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در چند سال گذشته دو هزار و ۳۰۰ میلیارد بدهی داشته است، گفت: برنامه‌ریزی کردیم تا با توجه به اقتصاد دانش بنیان بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

وی افزود: همچنین از طریق شورای اقتصاد دانش‌بنیان سعی داریم وابستگی دانشگاه به شهریه را نیز کاهش دهیم.

وی با اشاره به فراهم شدن زیربناها و لوازم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد گفت: ۱۸ استان کشور مشغول ساخت شهرک‌های فناوری آزاد هستند و تاکنون ۶۵ شرکت دانش‌بنیان تاسیس شده است.

وی افزود: در حال حاضر مراکز رشد در واحدها مستقر هستند ولی با احداث شهرک‌ها مراکز رشد نیز به این شهرک‌ها منتقل می‌شود.

میرزاده گفت: حمایت‌های مالی و اعتباری مانند اعطای وام نیز در دستور کار ما قرار دارد که از این طریق می‌توانیم اشتغال‌زایی هم انجام دهیم.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد بیش از ۳۷۳ مجله علمی پژوهشی و ۱۶ مجلس نمایی بین‌المللی دارد که ۱۰۴ عنوان رتبه‌های علمی تدریجی و علمی پژوهشی و ۱۶ عنوان رتبه بین‌المللی دارند.

میرزاده ادامه داد: همچنین سامانه‌ ارزیابی‌های مجلات را داریم که مقالات ما در این سامانه‌ها ارزیابی می‌شود تا اورجینال بودن آنها اثبات شود.

منبع:فارس

 
#

اشتراک این خبر در :