نماینده مردم سبزوار در مجلس از اختصاص رشته دکتری تخصصی اطفال به سبزوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، رمضانعلی سبحانی فر ظهر امروز در دیدار با جمعی از مردم سبزوار اظهار داشت: در حال حاضر تجهیزات مورد نیاز بخش قلب بیمارستان حشمتیه سبزوار وارد شهرستان شده و در مرحله نصب قرار دارد.

وی افزود: با راه اندازی این بیمارستان زمینه برای اختصاص رشته‌های تخصصی دکتری پزشکی در رشته‌های مختلف به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار فراهم شده است.

سبحانی فر گفت: اختصاص این رشته کمتر از بهره برداری از بیمارستان حشمتیه سبزوار به عنوان قطب بیمارستانی غرب خراسان رضوی نیست و این موضوع برای شهرستان دارای اهمیت زیادی است.

وی با بیان اشاره به پیشرفت سریع اجرای طرح انتقال خط لوله ۳۰ اینچ از سبزوار به استان خراسان شمالی تصریح کرد: با پیگیری صورت گرفته در حال حاضر بیش از ۱۰۰ روستای منطقه در پیمان گازرسانی قرار دارند که تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده این عملیات به پایان می رسد.

سبحانی فر با اشاره به اجرای بیش از ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در سطح حوزه انتخابیه یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته در این مدت زمینه برای احداث راه‌های روستایی مختلف در منطقه فراهم شد که در کنار آن توانستیم با جذب اعتبارات و کمک‌های خیری عملیات راه سازی در دو محور روداب به طول ۴۵ کیلومتر و ششتمد به طول ۱۸ کیلومتر را نیز اجرا کنیم.

وی گفت: در حال حاضر مصوبات دو بانده شدن محورهای سبزوار- اسفراین، سبزوار-بردسکن و سبزوار- قوچان و احداث محور سبزوار-روداب و طرود و سبزوار-نامن برآباد به جاده اصلی تهران مشهد گرفته شده که عملیات‌های اجرایی آن آغاز و یا در شرف آغاز است.

سبحانی فر ادامه داد: امروز با پیگیری‌های صورت گرفته همه روستاهای بالای ۵۰ و ۲۰ خانوار منطقه از نعمت آب آشامیدنی برخوردارند.

وی با اشاره به وجود دانشگاه‌های مختلفی از حکیم سبزواری و فناوری‌های نوین در این شهرستان افزود: تربیت نیروی انسانی متخصص در این دانشگاه‌ها سبب می‌شود تا شهرستان در زمینه اشتغال و اجرای طرح‌های صنعتی بی نیاز باشد.

سبحانی فر ادامه داد: امروز کارخانه‌های اسید سیتریک جوین، فولاد سبزوار و داروسازی طاهای سبزوار و بیش از ۳۰ واحد صنعتی در حوزه صنایع تبدیلی در شهرستان زمینه اشتغال خوبی را فراهم کرده‌اند که در آینده نزدیک با بهره برداری از آنها شاهد رونق اشتغال ،اقتصاد و توسعه در شهرستان هستیم.

 
#

اشتراک این خبر در :