رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر مهر و محبت نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد و برخی اعلام می کنند مدارک دانشگاه معتبر نیست و آنهایی که اعلام می کنند مدارک دانشگاه معتبر نیست، بی انصافی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، حمید میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و چهارمین جشنواره فرهیختگان که در ساختمان مرکزی این دانشگاه در حال برگزاری است، گفت: نمایشگاه دایمی محصولات دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی امروز افتتاح شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد دارای یک میلیون و ۶۲۱ هزار و ۸۰۹ دانشجو است و نسبت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به کل دانشجویان کشور ۳۷ درصد است. همچنین تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی به مرز ۵۰۰ هزار نفر نیز رسیده است و نسبت ۳۰ درصدی را به کل دانشجویان دانشگاه آزاد دارند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۷ هزار و ۸۵۲ رشته محل دارد. در حال حاضر مهر و محبت نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به گذشته وجود ندارد و با برخی از وزارتخانه ها مشکل داریم و آنان اعلام می کنند که مدارک دانشگاه آزاد اسلامی دارای اعتبار نیست در صورتی که این موضوع بی انصافی است.

میرزاده بیان کرد: نسبت اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به کل اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور ۲/۴۴ درصد است.

وی بیان کرد: تعداد ۲ هزار و ۷۵۰ بورسیه داریم که سال آینده مدرک دکتری را دریافت می کنند یعنی ۶۰ درصد هیئت علمی دانشگاه آزاد استادیار هستند.

میرزاده بیان کرد: تعداد اعضای هیئت علمی جذب شده از سال ۹۲ تاکنون سه هزار و ۲۱۹ نفر بوده است و تعداد اعضای هیئت علمی ارتقا یافته از مرتبه مربی به استادیاری ۲ هزار و ۶۷۰ و تعداد اعضای هیئت علمی جذب شده در سال جاری ۵ هزار نفر هستند.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی، پیش بینی شده است تا در فراخوان های سال ۹۵ و سال ۹۶ تعداد ۱۰ هزار هیئت علمی جذب شود.

میرزاده با اشاره به بودجه دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: پیش بینی می شود بودجه ما در سال ۹۵، ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و میزان درآمد غیر شهریه ما هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان است و پیش بینی می کنیم در سال ۹۵، ۲۰ درصد کاهش وابستگی به شهریه را داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: کسانی که کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی را زیر سوال می برند یعنی خود را زیر سوال برده اند و ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی عضو اعضای هیئت علمی ما هستند.

 
#

اشتراک این خبر در :