معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دانشجویان را ابلاغ کرد.

مجید مشکینی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دانشجویان را به روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها، روسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد. تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی از طریق ثبت‌نام در سامانه sajed.iau.ir توسط دانشجویان و پس از طی تشریفات اداری و قانونی به حساب شهریه دانشجویان منظور می‌شود. دانشجویان می‌توانند تمامی روند اجرایی را تا دریافت تسهیلات از طریق سامانه مذکور پیگیری و مشاهده کنند. در این دستورالعمل تاکید شده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باید از تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۹۷ لغایت ۲۲/۱۲/۱۳۹۷ جهت ثبت‌نام در سامانه ساجد به نشانی
https://sajed.iau.ir بخش صندوق رفاه دانشجویان اقدام کنند. تمام مراحل تکمیل پرونده، افتتاح حساب و ارائه تضمین مربوطه باید توسط دانشجوی واجد شرایط انجام شود.

براساس این دستورالعمل، اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت نیاز به مراجعه حضوری در شعب ندارد و مراحل تشکیل و تکمیل پرونده در محل واحدهای دانشگاهی سراسر کشور توسط مسئولان صندوق رفاه دانشجویان واحدها، راهنمایان و نمایندگان کانون انجام می‌شود. همچنین برای اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دانشجویان می‌توانند به نزدیک‌ترین شعبه بانکی مربوطه در محل زندگی یا تحصیل خود جهت تشکیل و تکمیل پرونده مراجعه کنند. در قسمت دیگری از این دستورالعمل آمده است، بانک‌های عامل مذکور مبلغ تسهیلات را به حساب تعیین‌شده به‌نام صندوق رفاه دانشجویان سازمان مرکزی واریز می‌کنند و سپس مطابق با ثبت‌نام دانشجویان مبالغ واریزی به حساب درآمدی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه انتقال داده می‌شود. دانشگاه صرفا به‌عنوان معرف است و هیچ‌گونه تعهدی نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی دانشجویان ندارد. همچنین دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات، در واحد دیگر میهمان می‌شوند و میهمانی ایشان تداوم می‌یابد یا دانشجویانی که براساس ضوابط و مقررات به واحد دیگری انتقال می‌یابند، میزان بستانکاری ایشان درخصوص این تسهیلات توسط واحدهای مبدأ به حساب واحدهای مقصد واریز می‌شود.

 
#

اشتراک این خبر در :