به اطلاع کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده جغرافیا می رساند؛ بر اساس قرار داد فیمابین دانشگاه تهران و دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در قالب تبادل دانشجو، دانشگاه مذکور اعلام موافقت جهت پذیرش تعداد ۱۲ نفر در هر سال جاری و یا تعداد ۶ نفر برای هر نیم‌سال تحصیلی از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا سال ۲۰۲۱ را برای یک دوره ۳ الی ۵ ماهه نموده است (دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیم‌سال سوم یا چهارم قبل از دفاع از پایان نامه و دانشجویان کارشناسی بعد از نیمسال ششم).

مهلت ثبت نام برای نیم‌سال اول حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸ و برای نیم‌سال دوم حداکثر پایان مهر ماه ۹۸ می‌باشد.

بعد از پذیرش اولیه از جانب اداره کل بین الملل مدارک به دانشگاه مذکور ارسال و تصمیم‌گیری نهایی جهت پذیرش با دانشگاه مقصد می‌باشد.

مدارک مورد نیاز:

۱- تکمیل فرم های دانشگاه سن‌پترزبورگ

۲- مدرک زبان معتبر

۳- نوشتن شرح حال علمی به زبان انگلیسی یا روسی

۴- کپی پاسپورت

۵- نوشتن انگیزه از سفر به زبان انگلیسی یا روسی

۶- موافقت شورای گروه

۷- موافقت پردیس / ‏دانشکده

۸- بیمه درمانی

۹- دانشجویان کارشناسی ارشد صورتجلسه تصویب پروپزال

تعهدات دانشگاه مقصد: معاف از پرداخت هزینه تحصیل + معاف از پرداخت هزینه اسکان (به استثنای هزینه‌های پیش آمده و اجباری دیگر طبق قوانین و مقررات دانشگاه میزبان بر عهده فرد متقاضی) + اعطای گواهینامه پایان دوره،

تعهدات دانشگاه تهران: پرداخت ماهیانه مبلغ ۰۰۰/‏۰۰۰/‏۱۰ میلیون ریال برای مدت ۵ ماه + معرفی نامه ارزی ماهیانه به مبلغ ۱,۰۰۰ یورو مجموعاً ۵۰۰۰ یورو با هزینه شخصی

دانشجویان گرامی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و تحویل مدارک خود، به دفتر روابط بین الملل دانشکده جغرافیا (طبقه ۵ ساختمان شماره ۱) مراجعه نمایند.

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نام دانشگاهی است که در شهر سن پترزبورگ در روسیه قرار دارد. در آن زمان که سنت پترزبورگ پایتخت روسیه بوددانشگاه دولتی سن پترزبورگ مهمترین دانشگاه و پرورش نخبگان به حساب می‌آمد و بسیاری از چهره‌های مشهور آکادمیک را به جهان هدیه کرد. در سال ۱۹۱۶ این دانشگاه دارای ۳۷۹ استاد تراز اول بود که از آنها ۹۱ نفر پروفسور و ۲۸۱ نفر دکتری بودند. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ در دوران شوروی به‌طور سریع توسعه یافت و امروز یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه می‌باشید.

در حال حاضر، بیش از ۳۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه، در بیش از ۳۲۳ رشته تخصصی در ۲۴ دانشکده در حال تحصیل هستند. کارکنان دانشگاه متشکل از حدود ۱۴۰۰۰ نفر، از جمله حدود ۶۰۰۰ مدرس (۱۰۰۰ دکترای علوم، بیش از ۲۰۰۰ استادیار علوم، ۴۲ عضو هیأت علمی از آکادمی های ایالتی) که در ۲۸۹ گروه علمی دانشگاهی حضور دارند. هر گونه سرگرمی، تحقیق و مطالعه که برای دانشجویان جذاب میباشد در این دانشگاه قرار دارد که عبارتند از غنیترین کتابخانه پس از ماکسیم گورکی، موسسات تحقیقاتی، موزه ها، خانه بزرگ چاپ و نشر دانشگاه، گروه کُر دانشجویان دانشگاه، فارغ التحصیلان و معلمان، باشگاه و کلوبها (از راگبی و جشنها و …)، و غیره. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های دانشگاه پزشکی مسکو سن پترزبورگ معمولا پایین می باشد.

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ – دورههای آموزشی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

  • ۴۱ رشته برای لیسانس و ۷۱ رشته برای فوق لیسانس آموزش داده میشود. دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تحصیلات را بر اساس بودجه دولتی (مورد حمایت مالی دولت) و قراردادی (شهریه) فراهم می کند.
  • شکل آموزش: تمام وقت، پاره وقت و خارج از دانشگاه.
  • تحصیلات تکمیلی: کارشناسی ارشد و دکتری.
  • دوره های کارشناسی ارشد: فارغ التحصیلان با درجه یا مدرک کارشناسی ارشد بطور رقابتی پذیرفته میشوند. پذیرش در دورهی دکترا برای افراد با درجهی Candidate of Science برگزار میشود.
 
#

اشتراک این خبر در :