معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از زمان و نحوه ثبت‌نام بیست و هشتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی این دانشگاه خبر داد و گفت: این آزمون اردیبهشت ماه ۹۸ به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

 به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، به نقل از دانشگاه پیام نور، مرتضی محسنی اعلام کرد: بیست و هشتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور اردیبهشت ماه ۹۸ به صورت الکترونیکی در مراکز اصفهان، تبریز، تهران جنوب، شیراز، کرمان و مشهد برگزار می‌شود.

وی افزود: متقاضیان شرکت در این آزمون از ۲۴ لغایت ۳۱ فروردین ماه فرصت دارند به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال دانشگاه پیام نور – مرکز سنجش و آزمون http://azmoon.pnu.ac.ir/Portal/Home جهت ثبت نام اقدام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه آزمون این دوره ۸ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود، زمان دریافت کارت آزمون را از ۳ تا ۸ اردیبهشت ماه اعلام کرد.

محسنی خاطرنشان کرد: هزینه ثبت نام باید به صورت الکترونیکی در هنگام ثبت نام و از طریق سایت پرداخت شود و داوطلبان دقت داشته باشند که به هیچ وجه مبلغ ثبت نام را به صورت دستی و از طریق شعب پرداخت نکنند.

بر اساس این گزارش، متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع مشکلات احتمالی می‌توانند با شماره تلفن ۲۲۴۵۸۲۹۷-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

آزمون ETPNU چیست؟

به آزمون زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور اطلاق می شود که برگرفته شده از آزمون تافل کاغذی است و بصورت دوره ای برای دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور برگزار می شود. لازم به ذکر است این دانشجویان باید مدرک ETPNU و یا دیگر آزمون های ملی زبان را تا قبل از برگزاری آزمون جامع گرفته باشند.

آزمون ETPNU در سال چند بار برگزار می شود و آیا شرکت در آن محدودیت دارد؟

آزمون ETPNU حداقل در چهار نوبت در سال با تشخیص و برنامه ریزی مرکز سنجش و آزمون برگزار می گردد.

در صورت عدم قبولی در یک آزمون ETPNU، آیا می توان در دوره ی بعدی این آزمون شرکت نمود؟

بله. در صورت قبولی یا عدم قبولی در یک دوره، می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد؛ چه برای قبولی و چه برای ارتقاء نمره.

آزمون ETPNU در چه شهرهایی و چه زمان هایی برگزار می شود؟

آزمون ETPNU معمولا در 6 استان آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، فارس، و کرمانشاه برگزار می شود. البته در اطلاعیه های برگزاری آزمون (چهار بار در سال) ممکن است شهرهای دیگری نیز اضافه یا شهرهای مذکور حذف شوند. بنابراین بطور دقیق شهرهای محل برگزاری آزمون و تاریخ برگزاری آنها در خود اطلاعیه ها درج می شوند.

ظرفیت حوزه های برگزاری آزمون ETPNU چگونه است؟

پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام (حتی اگر مهلت ثبت نام هنوز پابرجا باشد) پروسه نام نویسی به اتمام خواهد رسید. لذا در همان ساعات اولیه ثبت نام اقدام به نام نویسی نمایید. برای کسب به موقع اطلاع از زمان آزمون ها و ثبت نام، می توانید به کانال تلگرام آزمون های ملی به آدرس RP3PhD@ مراجعه نمایید.

ثبت نام آزمون ETPNU چگونه است؟

ثبت نام کما فی السابق به صورت الکترونیکی و از طریق پورتال پیام نور (مرکز سنجش و آزمون) صورت خواهد پذیرفت و آزمون در مراکز به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

هزینه ی ثبت نام آزمون ETPNU چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون مبلغ ۸۵۰۰۰۰ ریال (هشتاد و پنج هزار تومان) است و پرداخت آن بصورت الکترونیکی می باشد.

مدارک و وسایل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون ETPNU چه می باشند؟

اصل کارت ملی – کارت ورود به آزمون – دو عدد مداد مشکی نرم – خودکار – پاک کن – مداد تراش. آوردن هر گونه لوازم صوتی، تلفن همراه، کیف، جزوه، و کتاب ممنوع می باشد.

انصراف از آزمون ETPNU و یا جابجایی تاریخ آن امکان پذیر می باشد؟

خیر. البته اگر هزینه ای پرداخت نکرده باشید، برای انصراف از آزمون جای نگرانی ندارید.

آیا کارنامه ی آزمون ETPNU اعتبار بین المللی دارد؟

خیر. صرفا برای دانشگاه پیام نور معتبر است.

مفاد آزمون ETPNU چه هستند؟

مهارت های شنیداری، گرامری، و درک مطلب در قالب ۱۰۰ سئوال مورد سنجش قرار می گیرند.

آیا آزمون ETPNU نمره منفی دارد؟

خیر. اما اگر به سوالی بیش از یک پاسخ بدهید، نمره منفی محاسبه خواهد شد.

دسته بندی سئوالات در آزمون ETPNU چگونه است؟

۳۰ سوال شنیداری

۳۰ سوال گرامر (قواعد)

۴۰ سوال خوانداری (درک مطلب)

نوع سئوالات در آزمون ETPNU چگونه است؟

تست ها عینا همانند سوالات MSRT هستند.

تاریخ های برگزاری آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) سال ۹۸، مطابق جدول ذیل اعلام می گردد:

ردیفنوبت برگزاریتاریخ آزمون
۱دوره بیست وهشتمیکشنبه۱۳۹۸/۰۲/۰۸
۲دوره بیست و نهمیکشنبه۱۳۹۸/۰۶/۱۰
۳دوره سی امیکشنبه۱۳۹۸/۰۷/۲۱
۴دوره سی یکمیکشنبه۱۳۹۸/۱۱/۲۷
 
#

اشتراک این خبر در :