رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: برخی از دانشگاهها مرکز جذب وزارت علوم را دور می زنند و گزینه های خود را به عنوان هیات علمی پذیرش می کنند.

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره درخواست دانشگاه ها مبنی بر واگذاری فرایند جذب هیات علمی به دانشگاه ها گفت: این موضوع که در حال حاضر اجرایی می شود و تمام فرایند جذب برعهده خود دانشگاه ها است.

وی ادامه داد: دانشگاه ها از این موضوع ناراضی هستند که اندک نظارت کمرنگی از سوی مرکز جذب وزارت علوم وجود داشته باشد.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در برخی از دانشگاه ها گزینه هایی از پیش تعیین شده به عنوان عضو هیات علمی وجود دارند و فراخوان را دور می زنند که کم کم مسائل مربوط به این موضوع  درحال روشن شدن است.

وی درباره دوره زدن مرکز جذب توسط برخی از دانشگاه ها گفت: به عنوان مثال دانشگاه فردی را از قبل برای استخدام به عنوان عضو هیات علمی تعیین کرده و حتی حکم داخلی وی را هم صادر کرده و بعد به وی می گوید تا در فراخوان جذب شرکت کند.

رضوان طلب با بیان اینکه این کار درست نیست و ما باید با موازین عدالت خیلی آشنا و صمیمی باشیم افزود:  به صورت قابل ملاحظه ای از این نمونه ها در دانشگاه ها وجود داشته و این دانشگاه ها شناسایی شده اند.

تسهیلات ویرایش اطلاعات متقاضیان جذب اعضای هیات علمی
 نظر به اینکه برخی از اعلام نیاز های دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی به دلیل عدم هماهنگی از سامانه جذب اعضای هیات علمی حذف شده بود و در فرصت تمدید مهلت ثبت‌نام مجددا این اعلام نیاز ها فعال گردیده است، لذا از متقاضیان عضویت هیات علمی خصوصاً در رشته های مدیریت (کارآفرینی)، مدیریت (صنعتی)، نقاشی، ارتباط تصویری، روانشناسی(روان سنجی)، روانشناسی(سلامت) مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)، تصویرسازی و … درخواست می شود مجدداً ضمن مراجعه به سایت مربوطه اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

 همچنین فرصت ویرایش اطلاعات و تغییر اولویت ها تا تاریخ۹۸/۰۷/۱۰ تمدید گردیده بود. این فرصت فقط برای کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند ولی مایلند با توجه به ظرفیت هایی که جدیداً در سایت ثبت شده اطلاعات خود را ویرایش نمایند.


 
#

اشتراک این خبر در :