سرپرست دانشگاه استاد فرشچیان گفت: یکی از برنامه های ما این است که دانشجویان برتر و بااستعداد را بورسیه کنیم تا به خاطر نداشتن استطاعت مالی، از تحصیل در حوزه هنرهای سنتی محروم نشوند.بورسیه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، دکتر بهمن نامورمطلق در خصوص آخرین اخبار از دانشگاه استاد فرشچیان گفت: با همکاری استادان جلسات تدوین بازرسی آغاز شده است. سند چشم‌انداز، نظام‌نامه آموزشی، آیین‌نامه جذب دانشجو و استاد دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی فرشچیان درحال انجام است که پیش بینی می شود به جمع بندی نهایی برسیم.

وی افزود: با توجه به فضا و امکاناتی که داریم و در دو هفته اخیر تکمیل شده است، کارگاه های استادان در دانشگاه استاد فرشچیان برگزار خواهد شد.

دکتر نامور مطلق ادامه داد: از استادان برجسته که در حوزه هنرهای سنتی دانشجو دارند، دعوت می کنیم تا در دانشگاه استاد فرشچیان کارگاه‌های خود را برگزار کنند. این کارگاه‌ها پیش از آغاز کلاس‌های دانشگاه برگزار می شود تا هم بخش آموزش هنر‌های سنتی شروع شود و هم این هنر را ترویج کنیم.

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان اظهار داشت: تعدادی از استادان برجسته برای برگزاری کارگاه‌ها از فضای دانشگاه استاد فرشچیان بازدید کرده اند و امکانات خوبی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در نظر داریم حداقل ظرف ۳۰ روز آینده کارگاه های مد‌نظر را راه‌اندازی کنیم که تا قبل از عید نوروز هم ادامه خواهد داشت. این کارگاه‌ها بدون دریافت دستمزدی از استادان تشکیل شده تا از این روش شهریه ها را کاهش دهیم؛ خود استادان شهریه را دریافت کرده اند و ما هم برای برگزاری کارگاه ها فضای مناسب را در نظر گرفتیم.

دکتر نامور مطلق در پایان تاکید کرد: یکی از برنامه‌های دانشگاه استاد فرشچیان این است که دانشجویان برتر و بااستعداد را بورسیه کنیم تا به خاطر نداشتن استطاعت مالی، از تحصیل در حوزه هنرهای سنتی محروم نشوند.

 
#

اشتراک این خبر در :