رئیس دانشگاه پیام نور مازندران گفت: به دلیل مواجه شدن با سیر نزولی دانشجویان، دانشگاه پیام نور در حال حاضر دیگر اقدام به جذب نیرو برای اعضای هئیت علمی نمی‌کند.

حجت الاسلام محمود شیخ الاسلامی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه پرونده علمی هیئت های پیام نور برای تبدیل وضعیت مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: این افراد در طول دوره خدمت مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه عملکرد بهتر به جذب آن ها اقدام می شود.

وی تصریح کرد: دغدغه اصلی ما در حال حاضر ساماندهی هیئت علمی هایی بوده که به صورت قرار دادی و پیمانی جذب دانشگاه شده و مشغول به فعالیت هستند، با برآورد عملکردها این افراد مورد تایید واقع می شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور در یک بازه زمانی که دانشجویانی با تراکم بالا داشته اقدام به جذب هیئت علمی در رشته های مختلف کرده اما به دلیل مواجه شدن با سیر نزولی دانشجویان دیگر اقدام به جذب نیرو نشده است.

شیخ الاسلامی در ادامه گفت: احتمال اینکه با جذب هیئت علمی جدید این افراد دارای دانشجو نباشند سبب شده تا در فراخوان جدید، دانشگاه پیام نور اقدام به جذب هیئت علمی نکند.

وی بیان کرد: برخی از هیئت علمی های ما سرباز بوده اما پس از اتمام سربازی در همان کد رشته هایی که پذیرفته شدند، جذب و برای ادامه همکاری معرفی خواهند شد.

رئیس دبیرخانه دانشگاه های پیام نور منطقه دو کشور با اشاره به اینکه حداکثر سقف جذب هیئت علمی پیام نور تا سن ۴۰ سالگی برای مقطع دکترا است، افزود: پیام نور در تمامی مراکز خود یکی بوده یعنی اگر در یک دانشگاه فردی جذب شده و نتواندعملکرد خوبی داشته باشد، باید به مراکز دیگر رفته تا عملکردی بهتر ارائه دهد، در غیر این صورت فرآیند استخدام آن ها با مشکل مواجه می شود.

وی اظهار کرد: از اقدامات و ایده آل های دانشگاه پیام نور ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و پژوهشی است، هرچند از لحاظ کیفیت وضعیت خوبی داریم اما سعی خواهیم کرد با انتخاب هیئت علمی های مجرب موفق تر در ادامه این روند پیش رویم.

در خبر دیگری، رئیس دانشگاه پیام نور گفت: ۲۰۰ پرونده از ۹۰۰ پرونده در هیأت مرکزی جذب، بررسی نشده است که تا پایان شهریور تعیین تکلیف می‌شوند.

زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعیین تکلیف جذب هیات علمی دانشگاه، اظهار کرد: ۹۰۰ پرونده برای جذب هیات علمی دانشگاه پیام نور تعیین تکلیف شده‌اند، اما در مرحله جذب تصمیم‌گیری دانشگاه یک طرف است و هیات مرکزی جذب مرحله دیگری است که در وزارتخانه مستقر شده است.

زمانی افزود: حدود ۲۰۰ پرونده از ۹۰۰ پرونده در هیات مرکزی جذب، بررسی نشده است، اما طبق بخشنامه‌ای که ابلاغ شده است، همه باید تا ۳۱ شهریور تعیین تکلیف شوند.

وی بیان کرد: هیات مرکزی جذب جلسات ویژه‌ای را برای بررسی پرونده‌ها می‌گذارد که در آنجا تصمیم‌گیری نهایی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه از بخش خصوصی نباید غافل شد، گفت: دانشگاه‌ها باید توان خود را به بخش خصوصی اثبات کنند و اگر بتوانیم همپای آن حرکت کنیم، صنعت و دانشگاه به یکدیگر متصل می‌شوند.

 
#

اشتراک این خبر در :