بورسیه پسادکتری «دانشگاه کالیفرنیا برکلی» آمریکا اعلام شد.

زمینه علمی: روان‌شناسی حرفه‌ای

سطح تحصیلی بورسیه: پسادکتری

اهداکننده بورسیه: دانشگاه کالیفرنیا برکلی

محل اجرای دوره: آمریکا

کشورهای واجد شرایط: همه

موارد پوشش بورس:

– برخورداری از حقوق سالیانه: ۴۹,۶۳۳ دلار آمریکا

نحوه درخواست: از طریق «سیستم آنلاین»

آخرین مهلت درخواست: ۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۱۳۹۸)

«اطلاعات بیشتر»

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مشهور به دانشگاه برکلی (به انگلیسی: University of California, Berkeley)[] دانشگاهی، بسیار مطرح و معتبر در شرق خلیج سان‌فرانسیسکو و در شهر برکلی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

این دانشگاه که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده‌است، دانشگاهی در سیستم دانشگاه‌های کالیفرنیا است. رتبه‌بندی یو اس نیوز این دانشگاه را چهارمین دانشگاه جهان می‌داند! .

این دانشگاه حاصل ادغام دو دانشگاه قدیمی در سال ۱۸۶۸ در اوکلند کالیفرنیا است

ترجمهٔ شعار این دانشگاه «بگذار نور بیاید» است این دانشگاه در دههٔ ۱۹۶۰ برای تظاهرات آزاد (که توسط دانشجویان رهبری می‌شد) و مخالفت برای جنگ در ویتنام معروف شد. برکلی از اعضای انجمن دانشگاه‌های آمریکایی است و در طی سال‌ها هزینه‌هایی به فعالیت‌های پژوهشی و عملی مختلف اختصاص داد

قسمتی از بیرون محوطه دانشگاه
دانشگاه برکلی به‌افتخار جرج برکلی نامگذاری گردیده‌است. برکلی در دههٔ شصت به اعتراضات دانشجویی (به انگلیسی :student protests) معروف شد؛ زیرا دانشجویان مخالف جنگ ویتنام بودند. تظاهرات معروفی که در سال ۱۹۶۹ در برکلی برگزار شد، تظاهرات «پارک مردم» (به انگلیسی: people’s park) است. دانشجویان و مسئولان برکلی در مورد یک قطعه زمین با همدیگر مقابله می‌کردند. از آنجایی‌که آن‌ها نتوانستند توافق کنند، گارد ملی (به انگلیسی :national guard) به دانشگاه فرستاده شد که به برخورد دانشجویان با «گارد ملی» انجامید.

 
#

اشتراک این خبر در :