بورس تحصیلی «دانشگاه ADA» جمهوری آذربایجان

زمینه علمی: رشته‌های تحصیلی ارائه‌شده توسط دانشگاه

سطح تحصیلی بورس: لیسانس

اهداکننده بورس: دانشگاه ADA

محل تحصیل: آذربایجان

کشورهای واجد شرایط: همه

موارد پوشش بورسیه:

– ۵۰ تا ۱۰۰ درصد معافیت از پرداخت شهریه تحصیلی

مدت‌زمان پوشش بورسیه: طول معمول دوره تحصیلی

نحوه درخواست: از طریق «سیستم آنلاین» و همزمان با اقدام برای پذیرش تحصیلی

آخرین مهلت درخواست: ۵ آوریل ۲۰۲۰ (۱۷ فروردین ۱۳۹۹)

«اطلاعات بیشتر»

اخذ بورسیه تحصیلی در آذربایجان
بورسیه تحصیلی در آذربایجان به ۲ دسته تقسیم می شود:
افرادی که از همان ابتدای تحصیل بورس تحصیلی در آذربایجان را دریافت می کنند، نکته مهم این است که برای دریافت بورس
تحصیلی در آذربایجان بهتر است بدانید که مقاطع تحصیلی و همچنین رشته هایی که بورس تحصیلی به آنها تعلق میگیرد متفاوت
می باشد و تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دارای بورس نیستند.
این دسته شامل افرادی است که حداقل ۲ ترم از تحصیلات خود را در آذربایجان گذرانده باشند چنین افرادی امکان دریافت بورس تحصیلی در آذربایجان را خواهند داشت اما بهتر است بدانید که برای دریافت بورس تحصیلی در آذربایجان فرد متقاضی باید دارای نمرات و همچنین معدل بالایی باشد تا بتواند بورس تحصیلی را اخذ نماید اما نکته مهم این است که فرد متقاضی اخذ بورس تحصیلی در آذربایجان باید سطح نمرات خود را حفظ نماید تا همچنان بتواند از بورس تحصیلی و مزایای آن نیز بهره مند شود. همچنین امکان دریافت بورس تحصیلی در آذربایجان برای تمامی مقاطع امکان پذیر است و افراد می توانند از بورس های تحصیلی و مزایای آن بهره مند شوند.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به آذربایجان و اخذ بورس تحصیلی در آذربایجان
بهتر است بدانید که مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاههای کشور آذربایجان با توجه به نوع دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی فرد متقاضی متفاوت می باشد اما مدارک لازم برای تحصیل در آذربایجان از قرار زیر است:
۱: اصل و کپی پاسپورت شخص متقاضی تحصیل در آذربایجان
۲: دو قطعه عکس از شخص متقاضی تحصیل در آذربایجان
۳: مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
۴: نامه تمکن مالی فرد متقاضی تحصیل در آذربایجان
۵: گذراندن آزمون ورودی برای ورود به برخی رشته های خاص

مهاجرت تحصیلی به آذربایجان
بهتر است بدانید که تحصیل در آذربایجان به صورت تمام وقت می باشد و افراد می توانند به صورت تمام وقت در بهترین دانشگاههای آذربایجان به تحصیل بپردازند. نکته مهم این است که تحصیل در آذربایجان به زبان آذری و یا روسی می باشد و اشخاص بنا بر علایق خود یکی از زبان ها را برای تحصیل خود بر می گزینند همچنین مدارک تحصیلی فرد متقاضی باید به یکی از زبان ها آذری و یا روسی ترجمه شود.

هزینه تحصیل در آذربایجان:
در مورد هزینه تحصیل در آذربایجان بهتر است بدانید که هزینه تحصیل در آذربایجان با توجه به رشته تحصیلی و همچنین مقطع تحصیلی افراد متفاوت است اما به طور میانگین در مورد هزینه تحصیل در آذربایجان می توان گفت که در مقطع کارشناسی هزینه ای در حدود ۱۲۰۰ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد هزینه ای در حدود ۱۶۰۰ دلار و همچنین در مقطع دکترا هزینه ای در حدود ۲۰۰۰ دلار را در بر خواهد داشت.

شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان آذربایجان
تحصیل در کشور آذربایجان از ۶ سالگی در مدارس دوره ابتدایی شروع می شود و تا مقطع دکتری در دانشگاه های این کشور ادامه دارد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های رایگان آذربایجان و یا سایر دانشگاه های این کشور، حتما باید دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه و همچنین دوره متوسطه تکمیلی را سپری کنند و سپس با کسب مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی، اقدام به کسب قبولی و ورود به دانشگاه مورد نظر کنند. در دانشگاه های کشور آذربایجان متقاضیان و دانشجویان می توانند در زمینه های گوناگون تحصیلی مشغول به تحصیل شوند و از برنامه های تحصیلی با کیفیت در زمینه های تحصیلی مختلف مانند اقتصاد، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت، مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، زبان، ادبیات، فیزیک و ریاضیات، علوم کامپیوتر و تکنولوژی، پرستاری و سایر موارد بهره مند شوند.

تحصیلات عالی و به طور کلی آموزش عالی در دانشگاه های کشور آذربایجان در مراکز خصوصی و دولتی انجام می شود و متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و توان مالی خود اقدام به ورود به دانشگاه های کشور آذربایجان کنند. برای ورود به دانشگاه های این کشور و تحصیل در دانشگاه های رایگان آذربایجان، دانشجویان و متقاضیان خارجی باید مدارک مورد نیاز جهت کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر را ارائه دهند. به یاد داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های رایگان آذربایجان تنها با کسب بورسیه تحصیلی امکان پذیر می باشد. در غیر این صورت، دانشجویان باید هزینه های گوناگونی برای تحصیل در دانشگاه های کشور آذربایجان پرداخت کنند.

تحصیل در دانشگاه های کشور آذربایجان
همانطور که گفته شد، دانشگاه های کشور آذربایجان مانند اکثر کشورهای دنیا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور آذربایجان به طور کلی شرایط متفاوتی دارد و دانشجویان باید در نظر بگیرند که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور آذربایجان بسیار بالا تر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور می باشند. تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور آذربایجان با دریافت انواع بورسیه های تحصیلی که توسط سازمان ها و ارگان های دولتی و یا خصوصی ارائه می شوند امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با کسب کمک هزینه های تحصیلی مختلف، هزینه های تحصیلی خود را به طور چشمگیری کاهش دهند.

اکثر بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی که از طرف سازمان ها و ارگان های دولتی و یا خصوصی ارائه می شوند تمامی هزینه های دانشجو را دربر می گیرند و از این هزینه ها می توان به مواردی چون شهریه دانشگاه، هزینه های اقامت، بیمه، هزینه های خرید کتاب و وسایل آموزشی، هزینه های خوراک و رفت و آمد اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آذربایجان بطور کلی در سه مقطع تحصیلی اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین دوره های پزشکی و دندانپزشکی امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان مدارکی چون مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، مدارک پزشکی، بیمه تحصیلی، فرم های تکمیل شده و چند قطعه عکس را ارائه دهند.

معرفی دانشگاه های رایگان آذربایجان
جهت تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور آذربایجان، متقاضیان و دانشجویان بین المللی می بایست سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند تا بتوانند اقدام به کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی کنند. در کشور آذربایجان دانشگاه های مختلفی برای تحصیل رایگان وجود دارند. اکثر دانشگاه های معتبر کشور آذربایجان حامی بورسیه های تحصیلی می باشند که توسط دولت این کشور به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می شود.

یکی از بهترین روش های تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور آذربایجان کسب بورسیه تحصیلی جنبش غیر متعهد می باشد. با کسب این بورسیه تحصیلی دانشجویان کشورهای یوگسلاوی، عربستان، زامبیا، الجزایر، سری لانکا، کوبا، هند، زیمبابوه، اندونزی، مصر، مالزی، آذربایجان، کلمبیا، ونزوئلا، آفریقای جنوبی و همچنین کشور ایران می توانند به صورت رایگان در دانشگاه ها و موسساتی در کشور آذربایجان تحصیل کنند. مهم ترین دانشگاه هایی که چنین شرایطی را در اختیار افراد می گذارند عبارتند از:

آکادمی دیپلماتیک آذربایجان
دانشگاه زبان آذربایجان
آکادمی دولتی کشاورزی آذربایجان
دانشگاه دولتی اقتصاد آذربایجان
دانشگاه دولتی فرهنگ و هنر آذربایجان
آکادمی دولتی نفت آذربایجان
مدرسه عالی نفت باکو
دانشگاه تربیت مدرس جمهوری آذربایجان
فرهنگستان هنرهای زیبای جمهوری آذربایجان
دانشگاه دولتی نخجوان
دانشگاه مهندسی باکو
دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان
دانشگاه فنی آذربایجان
آکادمی موسیقی باکو
دانشگاه غرب

تحصیل در دانشگاه پزشکی آذربایجان
دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان بر اساس دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی آذربایجان (باکو) در ۱۹ ژوئن سال ۱۹۳۰ تأسیس شد. انستیتوی پزشکی دولتی جمهوری آذربایجان از ۵ فوریه ۱۹۹۱ به عنوان دانشگاه فعالیت داشته است. AMU بیش از ۶۳،۰۰۰ پزشک و داروساز کاملاً واجد شرایط، هم برای جمهوری آذربایجان و هم برای بسیاری از کشورهای جهان آموزش داده است. امروزه عملکرد کلینیک های دانشگاه و همچنین تقویت پیشرفته مادی و فنی موجب ایجاد تغییر اساسی در جهت ارتقاء کیفیت آموزش پزشکی برای رفع نیازها و انتظارات در بازار کار شده است.

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان دارای یک ساختمان اداری، ۶ ساختمان آموزشی، مرکز علمی و پژوهشی، غذا خوری دانشجویی و بوفه، تفرگاه بهداشتی، انتشارات و روزنامه، مجتمع ورزشی بزرگ با استخر، کتابخانه اساسی و آزمایشگاه ها است. بیش از ۷ هزار دانشجو در دانشگاه پزشکی آذربایجان مشغول به تحصیل می باشند و به طور کلی تحصیل در ۷ دانشکده، مانند پزشکی عمومی ۱ و ۲، کودکان، پزشکی و بیولوژیکی، دندانپزشکی، و داروسازی انجام می شود. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان می باشد.

آکادمی دیپلماتیک آذربایجان
دانشگاه ADA به آماده سازی رهبران نوآور جهانی و ترویج تحقیقات مفید مشترک در مورد دیپلماسی، امور عمومی و بین المللی، تجارت، اقتصاد و علوم انسانی و علوم اختصاص یافته است. در این دانشگاه دانشجویان در برنامه های تحصیلی مورد نظر خود شرکت می کنند و ضمن برطرف کردن علایق و نیازهای خاص، به آنها فرصت داده می شود تا از آموزش های لازم را در زمینه تحصیلی مورد علاقه کسب کنند. در دانشگاه ADA دانشجویان می بایست برای حل مشکلات خود در چالش های مختلف شرکت کنند و این موجب پیشرفت دانشجویان خواهد شد. از همه مهمتر، دانشجویان می توانند ابتکار عمل، کار گروهی و همکاری خود در زمینه های مختلف را با تحصیل در این دانشگاه ارتقاء بخشند که مهارت های اساسی برای رهبران آینده می باشد.

 
#

اشتراک این خبر در :